Życie i podróże

Zespół imigrantów: jak uniknąć chronicznego stresu

Pin
Send
Share
Send
Send


Syndrom Imigranta, znany również jako Syndrom Ulyssesa, jest psychologicznym obrazem chronicznego stresu generowanego przez różne trudne sytuacje, które dotykają imigranta. Każda osoba, która opuszcza swoje miejsce pochodzenia, doświadcza głębokiego pojedynku, ponieważ pozostawiła część swojej tożsamości, swojej rodziny, swoich przyjaciół, swój status społeczno-ekonomiczny. Krótko mówiąc, zostawił wszystko, co wie.

Ponadto ci, którzy opuszczają swoją ziemię, muszą walczyć o dostosowanie się i iść naprzód z prawie wszystkim przeciwko. To słynne zdanie „zacznij od zera” jest bardzo ważne. Wiele osób poszukuje lepszej jakości życia i doświadcza głębokiego strachu przed porażką. Obawiają się, że nie będą w stanie sprostać własnym oczekiwaniom i „tym, co powiedzą” stronom trzecim, które zamiast pomagać, tylko dodają więcej niepotrzebnej presji.

Możesz być zainteresowany:Życie w Bogocie: jaki jest koszt życia w stolicy Kolumbii

Spis treści

  • Objawy zespołu imigrantów
  • Potrzebujesz sojuszników
  • Przerwij rutynę
  • W samą porę
  • Szukaj swojego szczęścia

Nasze ciało próbuje uporać się z chronicznym stresem

Bez wątpienia emigracja ma wiele zalet, ale nie jest to łatwa ścieżka. Jest do czynienia z psychologicznym obciążeniem. Niektóre z charakterystycznych objawów zespołu imigrantów to: nerwowość, napięcie, bezsenność, smutek, niekontrolowany płacz, drażliwość, poczucie winy i frustracja.

Podobnie ciało reaguje i próbuje poradzić sobie z tym stanem umysłu. Z tego powodu występują bóle głowy, utrata apetytu, dyskomfort mięśniowy i uczucie skrajnego zmęczenia. Objawy różnią się w zależności od osoby cierpiącej na to.

Jeśli uważasz, że jesteś zagrożony syndromem imigrantów, Zwróć uwagę na te zalecenia.

Zespół imigrantów jest bardziej powszechny niż się wydaje. Porozmawiaj z ludźmi, którzy przeszli ten proces adaptacji.

Aby skutecznie leczyć zespół imigrantów, idealnym rozwiązaniem jest poszukiwanie profesjonalnej pomocy. Jeśli masz taką możliwość, nie wahaj się skontaktować z wizytą u specjalisty. Jeśli uważasz, że jesteś narażony na ryzyko cierpienia z tego powodu, zaleca się, aby skonsultować się z profesjonalistą w okolicy.

Rzeczywistość jest jednak taka, że ​​w większości przypadków imigranci nie mają zasobów ani zabezpieczenia społecznego niezbędnego do pomocy. Dlatego Zaleca się, abyś spróbował porozmawiać z osobami, które przezwyciężyły ten proces żalu i adaptacji. Syndrom Ulyssesa jest bardziej powszechny niż sobie wyobrażasz.

Poszukaj wsparcia od otaczających Cię osób, rozmawiaj o swoich uczuciach i emocjach. Najgorsze, co możesz zrobić, to milczeć i spróbuj rozwiązać wszystko na własną rękę.

Spacer na świeżym powietrzu może oczyścić umysł i zmniejszyć napięcia.

Prawdą jest, że wielu imigrantów ma bardzo ciężkie dni pracy, ponieważ muszą pracować dwa razy ciężej, aby utrzymać się. Jednak to jest zdrowe i konieczne, aby przerwać rutynę od czasu do czasu. Ćwiczenia, spacery, bieganie, inwestowanie czasu i pieniędzy w hobby i spacery to tylko niektóre z praktyk, które mogą działać.

Przełamanie rutyny sprawia, że ​​czujemy, że mamy kontrolę nad naszym życiem i że jesteśmy w stanie podejmować odpowiedzialne decyzje. Nie czuj się winny, jeśli pewnego dnia zdecydujesz się leczyć. Nie jesteś maszyną, musisz spędzić czas.

Każdy początek ma swoje trudności, ważne jest to, że wiesz, jak czekać na dobre możliwości.

Rozpoczęcie nowego projektu życiowego jest trudne i niesie ze sobą wiele niepewności. Na początku wszystko może się nie udać, normalne jest, że masz chwile kryzysu. Ale w środku wszystkiego staraj się zachować pozytywne nastawienie. Najmniej oczekiwany dzień może nadejść do twojego życia, na tę wielką okazję, na którą czekałeś.

Nie myśl tak dużo o tym, co ci zostało, skup się na celach, które chcesz osiągnąć. Bądź cierpliwy, zrób swoją część i staraj się uczciwie realizować swoje marzenia. Wszystko przychodzi na czas.

Możesz być zainteresowany: Umiejętności i transakcje, które mogą ci służyć, jeśli chcesz wyemigrować

Szczęście to decyzja. Nie zależy od miejsca ani okoliczności.

Spotkałem osobę, która z różnych powodów została zmuszona do opuszczenia swojego kraju. Spędził dużo czasu tęskniąc za swoim rodzinnym miastem. Po wielu latach podczas wakacji udało mu się odwiedzić swoją ziemię. Ale kiedy wrócił, czuł, że nie należy już do tego miejsca ponieważ zauważył, że wszystko jest bardzo różne, rzeki podążały za swoim kursem i czasem wykonały swoją pracę. Miasto, które pewnego dnia zostało, nie czekało na nią i teraz istnieje tylko w jej wspomnieniach.

Nie jest łatwo wykorzenić w obcych krajach. Nie jest łatwo opuścić krajobrazy, ludzi, niebo, klimat. To normalne, że czujesz nostalgię. Jednak spróbuj szczęścia, staraj się doceniać piękno miejsca, w którym jesteś teraz.

Unikanie syndromu imigrantów. Zakochaj się w nowych krajobrazach, daj sobie okazję poznać wspaniałych ludzi, cieszyć się nowym niebem, nowym klimatem. W końcu definiujesz swoją lokalizację geograficzną, nie określa to lokalizacji geograficznej.

Czy jako imigrant odczułeś któryś z tych objawów? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.

Możesz być zainteresowany:Jak żyć w Peru będąc obcokrajowcem: Kompletny przewodnik 2018

Pin
Send
Share
Send
Send