Życie i podróże

Wskazówki dotyczące podróżowania w pojedynkę: najlepsze miejsca do odwiedzenia

Pin
Send
Share
Send
Send


Podróżuj samotnie i bezpiecznie To może być stresujący temat dla tych, którzy zazwyczaj podróżują w grupach, z rodziną lub przyjaciółmi. Jednak widać to po stronie dodatniej. Podróżując samotnie po świecie, jesteś ośmielony i zdajesz sobie sprawę, że możesz być niezależny i osiągać wielkie rzeczy z własnej inicjatywy.

Oczywiście nie oznacza to, że będziesz lekkomyślny. Trochę szalony tak, bez wątpienia. Ale zuchwały, nigdy. Jeśli planujesz podróż w pojedynkę, zostawiamy Ci kilka praktycznych wskazówek, które powinieneś wziąć pod uwagę, a także najlepsze miejsca do odwiedzenia.

Możesz wiedzieć: Jak uprawiać turystykę w Bariloche: miasto, wiele opcji

Spis treści

  • Wskazówki dotyczące podróżowania w pojedynkę
  • Najlepsze miejsca do samodzielnej podróży
  • Korzystaj z zalet samotnego podróżowania

Wskazówki dotyczące podróżowania w pojedynkę

Zrób dobre badania

Jeśli chcesz podróżować samotnie i czuć się bezpiecznie, powinieneś zrobić dobre poprzednie dochodzenie.

Jeśli czytasz ten artykuł, gratulacje, to znaczy, że jesteś na dobrej drodze. Podróżować samotnie i bezpieczniemusisz dobrze zbadać rzeczy, które powinieneś zrobić i rzeczy, których powinieneś unikać podczas podróży. Na przykład, dobre śledztwo może pomóc ci zidentyfikować, które miejsca są niebezpieczne, a tym samym uniknąć jakiegokolwiek zakwaterowania lub spaceru w pobliżu.

Jeśli znasz kogoś, kto już podróżował do tego miejsca, możesz skontaktować się z nim i zadać interesujące go pytania. Możesz nawet z wyprzedzeniem wyszukiwać miejsca, które chcesz odwiedzić, i trasę, którą powinieneś podążać. Oczywiście istnieją niezbędne narzędzia, takie jak Mapy Google, które pomagają bezpiecznie podróżować, ale jeśli podróżujesz po raz pierwszy, twoje nerwy mogą zaatakować i trochę cię dezorientować.

Możesz być także zainteresowany: 4 stronami internetowymi, aby znaleźć bezpłatne przewodniki lokalne w innych krajach

Zachowaj spokój

Jeśli podróżujesz sam, powinieneś wiedzieć, że wystąpią nieprzewidziane zdarzenia. Odpręż się, a potem działaj.

A mówiąc o nerwach. Zawsze podczas podróży, nawet w grupie, pojawia się wiele emocji. Pojawia się niepokój, entuzjazm, strach, radość i różne oczekiwania. Teraz, jeśli po raz pierwszy podejmujesz solową przygodę, emocje te są mnożone przez trzy tysiące.

To normalne, że czujesz wszystko, ważne jest, abyś był spokojny i nie panikował, nie paraliżuj się, kontynuuj. Pomyśl pozytywnie podczas podróży, weź dobry wybór muzyki lub dobrej książki, aby się zrelaksować.

Należy pamiętać, że nie wszystkie rzeczy będą działać zgodnie z planem, normalne jest, że pojawiają się niedogodności w ostatniej chwili. Wiem, że to nie jest pożądane, ale to prawda. Nie zniechęcaj się ani nie martw, ponieważ czasami te nieprzewidziane wydarzenia czynią przygodę bardziej interesującą.

Również przygotuj swój umysł, aby spróbować nowych rzeczy, nowe jedzenie, nowe ubrania, nowe miejsca. Nie bój się zmiany. Pozostawienie strefy komfortu może być nieco przytłaczające, ale zrozum, że doświadczenie jest tego warte.

Porozmawiaj z tubylcami

Samo podróżowanie to świetna okazja do poznania nowych ludzi.

Jeśli chcesz podróżować samotnie, ważne jest, abyś się komunikował. Ponieważ jesteś sam, nie masz innej opcji, wszystko zależy od ciebie. Musisz komunikować się z rdzennymi ludźmi, zazwyczaj to oni pomagają najbardziej. Nie ma nikogo, kto mógłby mówić za ciebie, więc jeśli nie jesteś tak towarzyski, czas się odważyć. Jeśli jesteś w kraju lub mieście, w którym nie mówią w twoim języku, wracamy do pierwszej porady (zbadaj) nauczyć się kilku słów lub zwrotów, które mogą pomóc Ci w kłopotach.

Nie bądź kreatywny o zmierzchu

Jeśli chcesz wyjść w nocy, spróbuj podróżować na znanych trasach.

To bardzo normalne, że chcesz poznać miasto nocą, jednak powinieneś unikać odkrywania nowych miejsc w tym czasie. Jeśli wychodzisz późno w nocy, zaleca się pozostanie w miejscach i drogach, które już podróżowałeś w ciągu dnia. W ten sposób podróżujesz bezpiecznie, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że się zgubisz. Znasz już drogę do naśladowania.

Prawda to nie tylko kwestia bezpieczeństwa. Możesz myśleć, że powrót do tego samego miejsca jest nudny, ale z doświadczenia powiem ci to są miejsca zupełnie inne o zmierzchu. Na przykład przejdź się przez Kwadrat czasu W ciągu dnia nie jest to niczym nocny spacer po tym samym miejscu. Duża liczba świateł i reklam to show.

Bądź w kontakcie z rodziną lub przyjaciółmi

Jeśli podróżujesz samotnie, komunikuj się z bliskimi.

Jeśli podróżujesz sam, ważne jest, abyś pozostawał w kontakcie z rodziną lub bliskimi przyjaciółmi w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek ewentualności. Wiele razy zdecydowaliśmy się podróżować samotnie, aby odłączyć się od naszego środowiska, co jest bardzo pocieszające i bardzo ważne. Jednak nie zapominaj, że tymczasowo oddzielasz się od ludzi, dla których jesteś ważny.

Przypuśćmy, że zamierzasz odbyć długą podróż i nie chcesz nic wiedzieć ani nikogo, oczywiście nie sugeruję nawiązania połączenia wideo. Jednak Możesz podjąć wysiłek komunikowania się bardziej bezosobowymi środkami. Od czasu do czasu nic nie kosztuje pisanie wiadomości e-mail, aby znajomy lub członek rodziny wiedział, że robisz dobrze, a może chcesz opowiedzieć o jakimkolwiek doświadczeniu podczas podróży.

Najlepsze miejsca do samodzielnej podróży

Dublin

Katedra św. Patryka w Dublinie

Jeśli chcesz podróżować samotnie, ale jesteś zainteresowany towarzyskim spotkaniem i poznawaniem nowych ludzi, wesoły duch Irlandczyków sprawi, że poczujesz się bardzo komfortowo. Dublerczycy przede wszystkim sprawią, że poczujecie się mile widziani i bardzo towarzyszą podczas przejścia. Miejsce oferuje wspaniałe miejsca do odwiedzenia, a także bary i restauracje, aby dobrze się bawić i odpocząć. Odłóż nacisk na zwiedzanie starego zamku w Dublinie i katedry św. Patryka. Ponadto możesz spokojnie odpocząć, ponieważ to miasto jest wymienione jako jedna z najbezpieczniejszych stolic na świecie.

Możesz być zainteresowany: Wskazówki dotyczące samotnego życia w Dublinie: krótki przewodnik

Londyn

Jeśli chcesz robić turystykę solo, Londyn jest cenną opcją

Londyn jest eleganckim i urzekającym miastem ze względu na swoje piękno architektoniczne i historyczne. Ponadto z 270 stacjami metra Londyn to marzenie każdego podróżnika ponieważ łączy wszystkie interesujące miejsca w mieście. Możesz iść tam, gdzie chcesz, bez większych trudności lub ryzyka zgubienia się na drodze. Jeśli jesteś zainteresowany korzystaniem i poznawaniem nowych ludzi, w Londynie są bardzo znane zakłady Puby gdzie możesz komunikować się, ciesząc się dobrą muzyką, jedzeniem i piciem.

Wyspy greckie

Wyspy greckie to piękne miejsce pełne historii i rozrywki

Na tych pięknych wyspach jest wiele miejsc poświęconych turystyce imprezowej. Jeśli jednak wolisz spokojniejszą podróż, możesz uciec od zgiełku niektórych niezbadanych plaż i wiosek, zwłaszcza jeśli podróżujesz poza sezonem i zatrzymujesz się w małym hotelu. Jeśli zamiast tego wolisz bardziej poruszającą podróż, możesz szukać rejsy wycieczkowe na wyspy greckie Z pewnością znajdziesz dobre pakiety i oferty. Istnieją opcje dla wszystkich gustów.

Jeśli jesteś zainteresowany podróżą po wizycie wycieczkowejTanie rejsy na greckich wyspach all inclusive

Wschodnie wybrzeże Australii

Wyspa Whitsunday to idealne miejsce na relaks i odtworzenie widoku z niezapomnianym krajobrazem.

Wschodnie wybrzeże Australii jest popularną trasą wśród turystów podróżujących drogą lądową z Melbourne do Cairns. Z tego powodu łatwo jest zaprzyjaźnić się z innymi podróżnikami, którzy chodzą w tym samym pełnym przygód planie. Kolejnym wspaniałym pomysłem jest wyprawa łodzią do pięknych Białe piaszczyste wyspy Whitsunday, drzwi do Wielkiej Rafy Koralowej, światowego dziedzictwa UNESCO według UNESCO.

Korzystaj z zalet samotnego podróżowania

Podjęcie przygody solowej to wspaniałe doświadczenie

Wreszcie ciesz się chwilą. Podróżowanie ma wady i zalety, ale w każdym razie jest to doświadczenie, które może uczynić z ciebie najlepszego. Musisz udowodnić sobie, że jesteś osobą z charakterem, niezależną, która podejmuje wyzwania, jest wesoła, odważna i zdecydowana. Wykonanie pierwszego kroku jest zawsze skomplikowane, ale jeśli to zrobisz, będziesz chciał to powtórzyć. Możesz dowolnie ustawić trasę do pełnej i całkowitej przyjemności ... wykorzystaj, odważ się.

Możesz poznać te 101 miejsc turystycznych w Kolumbii: miejsce Twoich marzeń jest tutaj

Pin
Send
Share
Send
Send