Życie i podróże

Park Narodowy Canaima: skarb ducha przygody

Pin
Send
Share
Send
Send


Park Narodowy Canaima To duma i cenny skarb dla Wenezuelczyków. Jego majestatyczne krajobrazy przywołują na myśl wielkość kraju pełnego kolorów, kontrastów i naturalnej energii.

Ale Canaima nie należy tylko do Wenezuelczyków, aw 1994 r. UNESCO uznało tę przestrzeń za miejsce światowego dziedzictwa. Tak Canaima należy do nas wszystkich, a ludzkość powinna połączyć się z jej mocą.

Canaima oferuje nam coś więcej niż przyjemność i chwilową zabawę. Tam możemy obserwować dzikie zwierzęta, poczuć adrenalinę zawrotów głowy w najlepszym wydaniu i zobaczyć unikalne ekosystemy na świecie. Również wizyta w Canaima to także praktyka, tam możesz spotkać starożytne ludy, które mają wizje świata, które są całkowicie różne od naszych.

Park Narodowy Canaima to ulubione miejsce tych, którzy kochają przyrodę i przygodę. Jeśli masz tego ducha, jesteś śmiały, rustykalny i cenisz środowisko, nie możesz przegapić Canaimy. Pokochasz to.

Możesz być zainteresowany: Podróżuj samotnie i bezpiecznie: 5 praktycznych wskazówek do rozważenia

Spis treści

  • Funkcje Canaima
  • Jak dostać się do Canaima
  • Atrakcje turystyczne Parku Narodowego Canaima
  • Zakwaterowanie w Parku Narodowym Canaima
  • Bagaż przygodowy
  • Ciekawa uwaga
  • Poznaj zagubiony świat

«Tepuy» to imponujący kawałek geologiczny, który znajdujemy w Parku Narodowym Canaima.

Park Narodowy Canaima znajduje się w stanie Bolívar w Wenezueli. W 1994 r. Został ogłoszony Światowe dziedzictwo dla UNESCO. Ma obszar ziemi ponad 30 000 km², co jest uważane za szósty co do wielkości park na świecie.

Na swoim terytorium ma wiele woda spada, luki a najbardziej szczególnym jest to, że ma dużo „Tepuyes”. „Tepuy” to wysokogórski płaskowyż skalny ze specjalną ulgą liczącą miliony lat.

Tepuyes rozwijają swój własny ekosystemDlatego jego różnorodność biologiczna jest szczególna. Te formacje skalne tworzą masyw Gujany i mają ogromne znaczenie geologiczne, ponieważ są unikalne na świecie.

Możesz być zainteresowany:11 stereotypów, których Kolumbijczycy nie mogą znieść

Jeśli chcesz udać się do Canaimy, musisz stracić lęk wysokości

Musisz znaleźć lot do Caracas i połączyć się z lotniskiem stanowym Bolivar. Tam kupujesz bilet na pokład samolotu, który wyląduje w Canaima. Możesz także zapisać swój bilet lotniczy i podróżować z Caracas do Bolívar drogą lądową, ale ostrzegam, że trasa jest bardzo długa, wyczerpująca, a droga nie jest w dobrym stanie.

Musisz pamiętać, że w Canaima środkiem transportu, dzięki któremu możesz poznać więcej emblematycznych miejsc, jest „Curiara” (rodzima łódź). Zaleca się podróżowanie między lipcem a grudniem, czyli porą deszczową, a warunki na wycieczki wodne są podane. Najlepiej byłoby, gdyby agencje kontaktowe oferowały pakiety z przewodnikami, zakwaterowaniem, wyżywieniem i transportem.

Atrakcje turystyczne Parku Narodowego Canaima

Canaima ma zbyt wiele pięknych miejsc do spotkania, prawda jest trudna do wybrania kilku, ale tutaj wymieniamy najbardziej emblematyczne miejsca.

Skok anioła

Piękny widok na Angel Falls. Największy spadek wody na świecie.

Ma swoją nazwę na cześć lotnika Jimmy'ego Anioła, lotnika, który odkrył go w 1937 roku. Jest to najwyższy wodospad na świecie, o wysokości 979 metrów. Znajduje się w zachodnim sektorze Parku Narodowego Canaima i pochodzi z tepuy zwanej „Auyantepuy”.

Istnieją dwa sposoby, aby zobaczyć Angel Falls. Jeden z nich jest z powietrza, samolotem. Drugi to woda. Spędzasz trochę ponad 3 godziny żeglugi. Następnie zejdź z kajaka, aby przejść około godziny przez gęstą dżunglę i dotrzeć do wspaniałego punktu widokowego.

Możesz być zainteresowany: To najlepsze hostele dla turystów w Argentynie!

Roraima

Przygotuj się na wyjazd do Parku Narodowego Canaima. Osiąga szczyt najwyższego Tepuy masywu Gujany.

Roraima jest we wschodnim sektorze parku. Jest najwyższy szczyt całego masywu Gujany, znaczenie jego nazwy to „wielki niebieskozielony kamień”. Aby przybyć, musisz być fizycznie przygotowany. Spacer trwa od dwóch do trzech dni.

Szacowany czas pobytu na szczycie to jeden dzień i możesz wybrać się na wycieczkę po naturalnych studniach, przestrzeni zwanej oknem (nie zwracaj uwagi na lęki wysokości) i El Maverick, najwyższy punkt w Roraima.

Skocz Kamá Merú

Obóz na skoczni Kamá Merú to doświadczenie, którego nie możesz przestać żyć.

Znany również jako „wejście do raju” znajduje się we wschodnim sektorze parku i choć nie jest widoczny z drogi, jest to miejsce łatwo dostępne. Dlaczego Jest to preferowany kemping.

Posiada szlaki piesze, które umożliwiają odwiedzającym zejście do podstawy skoku. Ten pomnik przyrody ma wysokość 50 metrów, a jego wody rozmieszczone są w kilku wodospadach. Chociaż prawdą jest, że ten wodospad nie jest najwyższy, warto cieszyć się jego znaczeniem i rozgwieżdżoną nocą na jego szczycie.

Wąwóz Jasper

Piękny Quebrada de Jaspe, położony w Parku Narodowym Canaima, jest pełen elegancji i mistycyzmu.

Jest to sprężyna, której dno składa się z półszlachetnego materiału. Jest to mieszanina kwarcu i krzemionki o nazwie Jasper. Strumień nie ma piasku ani luźnych kamieni, ale jaspis o długości około 300 metrów. Jest otoczony drzewami, a krajobraz jest całkowicie mistyczny.

Jest to miejsce łatwego dostępu i łatwej podróży. Zaleca się wizytę w południe, ponieważ słońce zachodzi bezpośrednio na skale i włącza czerwonawy odcień. To całkiem niezły pokaz.

Możesz być zainteresowany: Zaskocz się imponującymi wulkanami Meksyku

Jeśli chcesz oszczędzać, wybierz bardziej rustykalne i proste zakwaterowanie.

Park Narodowy Canaima jest obszarem chronionym. Oprócz tego, że jest miejscem światowego dziedzictwa, jest także domem dla rdzennej ludności zwanej „Pemones”. Dlatego Canaima musi pozostać wolna od wszelkich praktyk przemysłowych szkodzi naturalnej równowadze obszaru. Dlatego w Canaima nie znajdziesz żadnej uznanej i ultra-luksusowej sieci hoteli.

Prawdą jest, że są miejsca z bardzo wygodnymi pokojami, ale zazwyczaj są dość drogie. Ogólnie rzecz biorąc, obozy, w których większość podróżnych spędza noc, są rustykalne. Niektóre oferują hamaki i inne łóżka. Niektórzy mają elektryczność, inni nie. Prawda jest taka, że ​​turyści nie podróżują do tej pory z poszukiwaniem komfortu, ale przygody.

W zależności od rodzaju wycieczki i zakwaterowania budżet podróży będzie się różnił. Na przykład wyprawa do Angel Falls jest najdroższa, a jeśli zrobisz to drogą powietrzną, ceny znacznie wzrosną. Ale jeśli zdecydujesz się na wodę, będzie o wiele bardziej dostępny.

Jeśli chcesz dodać przygodę, możesz także wybrać obóz. Niektóre miejsca są ograniczone, ale obszary takie jak sama Roraima i okolice Angel Falls są bardzo opłacalne. Oczywiście musisz mieć pewne doświadczenie na kempingu.

Wniesienie niezbędnego bagażu do Parku Narodowego Canaima to sztuka. Jeśli nosisz coś innego, może to spowodować silny ból pleców.

Dokonywanie dobrego bagażu jest niezbędne podczas podróży do Canaima. Zaleca się ważenie nie więcej niż 10 kg. Jeśli jest mniej, lepiej. Ponadto jest to maksymalna dozwolona liczba osób na pokład samolotu. Pamiętaj, że nosisz swój bagaż przez cały czas i że pójdziesz na spacer.

Worki na koła to duże NIE. Na pewno nie są najwygodniej podróżować po nieregularnych drogach, w których będziesz. Noś plecak. Będziesz podróżować w porze deszczowej i przechodzić przez wodospady, laguny i rzeki pakuj lekkie ubrania, które szybko schną.

Nosi kostium kąpielowy, krem ​​do opalania, czapkę, latarkę, leki, ręcznik, sweter (w nocy). Staraj się nosić obuwie rzeczne (które mają antypoślizgowe), buty sportowe (które nie są nowe, aby uniknąć pęcherzy), długie spodnie (które NIE są dżinsami).

Również możesz mieć torbę koala abyś bezpiecznie nosił kosztowności. W środku nosić hermetyczną torbę, abyś mógł mieć najważniejsze rzeczy (aparat fotograficzny, paszport, telefon komórkowy itp.) nie zmoknij.

Możesz być zainteresowany:10 niezbędnych przedmiotów podczas podróży

„Rajskie wodospady” pokazane w animowanym filmie „Up” inspirowane są Parkiem Narodowym Canaima.

Canaima była inspiracją dla wielu artystów. Od pisarzy takich jak Arthur Conan Doyle z jego dziełem „The Lost World” po piosenkarzy, którzy zdecydowali się nagrać swoje teledyski w tym pięknym krajobrazie.

Park Narodowy Canaima był również inspiracją dla „rajskich wodospadów” słynnych Film Disney i Pixar „Up”. Kolejnym filmem, w którym można zobaczyć Canaimę, jest „Break Point” z udziałem Édgara Ramíreza, Luke'a Braceya i Teresy Palmer.

Kolejny ciekawy fakt. Jeśli masz urządzenia, dzięki temu podróż może być ekonomiczna. Może kompletny pakiet kosztuje około 190 USD. Wszystko zależy od rodzaju wyprawy i firmy, którą zatrudniasz jako przewodnika.

Zrelaksuj się, uwolnij się od stresu, ciesząc się naturalnym spa w Parku Narodowym Canaima.

Chodzi o to, aby odważyć się na inną i wzbogacającą podróż. Może podczas podróży nie masz pięknego spa, aby uzyskać dobry masaż. Możesz jednak umieścić ramiona pod imponującym wodospadem i poczuć ten sam relaksujący i wyzwalający efekt.

Niewątpliwie natura ma wiele zalet. Znajdź zagubiony świat, naładuj baterie mocą i energią, które dają ci mistyczne krajobrazy Parku Narodowego Canaima.

Czy odwiedziłeś już Park Narodowy Canaima? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.

Możesz być zainteresowany: Są to najtańsze kraje do odwiedzenia, jeśli masz dolary

Wideo: Wycieczka nad wodospady - Park Narodowy Canaima (Czerwiec 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send