Życie i podróże

Jak zachować kondycję podczas podróży: wskazówki, jak to osiągnąć

Pin
Send
Share
Send
Send


Wyjazd na wycieczkę to przyjemność. Poznanie nowych miejsc jest ekscytujące i przyjemne. Możesz jednak bać się podróżować, ponieważ stracisz tyle, ile kosztowało cię tyle. Możesz uważać, że zachowanie kondycji podczas podróży jest niemożliwe, ponieważ przerwiesz rutynę, a dieta nie jest tak ścisła.

Jeśli twoja praca zmusza cię do spędzania czasu w podróży lub jeśli planujesz wakacje i martwisz się o porzucenie swojej zdrowej rutyny. Powinieneś przeczytać i zastosować te praktyczne wskazówki, aby pozostać w formie podczas podróży.

Jeśli chcesz wyjechać na rodzinne wakacje, powinieneś przeczytać Wakacje z dziećmi: ciesz się i zapisz TAK to możliwe

Spis treści

  • Ćwicz, nie słuchaj swojego mózgu
    • Stwórz swoją idealną przestrzeń
    • Stwórz realistyczną rutynę ćwiczeń
  • Żywność może być „wroga” lub „sojusznika”, jak sam decydujesz
  • Rób, co możesz, dzięki posiadanym zasobom

Aby zachować formę podczas podróży, załóż słuchawki. Zignoruje „leniwe myśli”.

Tak, to prawda. Nasz mózg gra nas brudnie, zaczyna rozumieć więcej niż normalnie i szuka tysiąca usprawiedliwień, abyśmy nie ćwiczyli podczas podróży. „Jesteś na wakacjach” „na dzień, w którym nie ćwiczysz, nic ci się nie stanie”. To jedne z najbardziej znanych „uzasadnionych” zwrotów. Nagle zapominamy (wygodnie) o koncepcji dyscypliny.

Możesz być najbardziej energiczną i wysportowaną osobą, ale kiedy opuścisz swoją rutynę i swoją strefę komfortu, zaczniesz tworzyć mistrzowskie plany unikania odpowiedzialności, którą już nabyłeś z ciałem. Zachowanie kondycji podczas podróży nie jest trudne, najtrudniejsze jest przekonanie naszego mózgu, że jest to właściwa rzecz.

Stwórz swoją idealną przestrzeń

Aby zachować formę podczas podróży, musisz być kreatywny i zobaczyć gdziekolwiek dostępne miejsce do ćwiczeń.

Jeśli podróżujesz w interesach lub dla przyjemności, możesz zatrzymać się w hotelu z siłownią. Jeśli tego nie zrobisz lub po prostu nie możesz zainwestować pieniędzy w tę działalność, stwórz swoją idealną przestrzeń do ćwiczeń.

Wszystko zależy od rutyny ćwiczeń, które chcesz wykonać. Na przykład, aby zrobić cardio, możesz iść w górę iw dół po schodach hotelu, pobiegać trochę przez tereny zielone lub plażę. Jeśli wolisz coś bardziej konkretnego, możesz poszukać parku, w którym można zrobić bary. Nawet pokój hotelowy może być dobrą przestrzenią, po prostu musisz spakować skakankę lub gumki i tyle.

Stwórz realistyczną rutynę ćwiczeń

Aby zachować formę podczas podróży, nie musisz chodzić na siłownię. Nawet krzesło jest użyteczne, jeśli chcesz utrzymać rutynę ćwiczeń.

Aby utrzymać formę podczas podróży, ważne jest opracowanie realistycznej rutyny ćwiczeń. Aby to osiągnąć, Musisz zaplanować zajęcia, które zamierzasz wykonywać w dniach, kiedy będziesz poza domem. W ramach twojego harmonogramu musisz podać konkretny czas na rutynę ćwiczeń.

Jeśli jest rano, lepiej. Wstań wcześnie, jeśli zaczniesz dzień ćwiczeń, łatwiej będzie kontynuować to asertywne myślenie przez resztę dnia. Z pewnością czas, jaki będziesz mieć na rutynę ćwiczeń, będzie wynosił maksymalnie 30 minut. Dlatego nie możesz udawać, że robisz wszystko, co robisz na siłowni.

Jeśli lubisz ćwiczyć i uprawiać turystykę przygodową, możesz zainteresować się Canaima National Park: skarbem przygód

Zalecana rutyna

Najlepszą rzeczą, jaką należy zachować podczas podróży, jest opracowanie prostej procedury ćwiczeń.

Polecam łatwą do naśladowania procedurę. Chodzisz lub biegasz przez około 10 minut, wykonujesz 5-10 przysiadów, 5-10 pompek na klatkę piersiową, 5-10 kroków i 5-10 zwrotnych abs. Jeśli chcesz, robisz dwie lub trzy powtórki. W końcu wspinasz się po schodach energicznym krokiem. To jest coś, co możesz zrobić w dowolnym miejscu i czasie. Być może twoja rutyna ćwiczeń jest bardziej rozbudowana, ale pamiętaj, że chodzi o utrzymanie rymu ćwiczeń. Po powrocie do normalności kontynuacja rutyny nie będzie trudna.

Inną strategią jest przeszukanie YouTube w celu wykonania ćwiczeń, które wyglądają jak twoje i które możesz zrobić w pokoju hotelowym, aby skorzystać z dostępnego Wi-Fi. Ale najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to chodzić wszędzie. Oprócz dostarczania korzyści zdrowotnych, jest to również najlepszy sposób na poznanie nowego miejsca.

Wiemy, że ćwiczenia to nie wszystko. Zapewnienie zrównoważonej diety jest ważne, aby zachować kondycję podczas podróży. Co musisz zrobić, aby to osiągnąć, znajdziesz poniżej

Dobre odżywianie powinno być priorytetem

Aby zachować kondycję podczas podróży, musisz przeznaczyć dobry budżet na inwestycje w żywność wysokiej jakości.

Jeśli jedzenie jest dla ciebie priorytetem, kiedy jesteś w domu, podczas podróży nie może przestać być. Konieczne jest posiadanie dobrego budżetu, aby kupować produkty żywnościowe zgodne z dietą i dostarczać niezbędnej energii podczas podróży. Bez względu na to, czy chcesz zyskać, czy schudnąć, musisz zainwestować w swoją dietę.

Możesz powiedzieć: „mój budżet jest bardzo napięty i nie mogę tak dużo inwestować w żywność”. Proszę o ponowne rozważenie. Możesz zmniejszyć wydatki na rzeczy, które nie są tak potrzebne, jak na przykład napoje alkoholowe. Nie mówię ci, żebyś je stłumił, ale czasami podczas podróży tego typu wydatki są nadmierne. Ponadto nie przyczyniają się do tego, abyś pasował.

Zaplanuj posiłki

Unikaj fast foodów. Zaplanuj zdrowe i energiczne przekąski. Będziesz ich potrzebować do wspierania długich spacerów turystycznych.

Jeśli chcesz zachować kondycję podczas podróży, nie tylko zwiększaj budżet żywności. Powinieneś także zaplanować, co zamierzasz jeść. Nie zrozum mnie źle Nie chcę powiedzieć, że stosujesz surowe menu. Nie bierzesz też całego jedzenia z domu.

Chodzi mi o to, że możesz uniknąć fast foodów i spróbować nowych smaków w lokalnych restauracjach, w których znajdziesz prawdziwe jedzenie (pożywny) Ponadto dla celów turystycznych ten ideał.

Długie spacery, które robimy, kiedy podróżujemy w inne miejsce, pobudzają nasz apetyt. Tak Innym sposobem na zaplanowanie posiłków jest zabranie cię przekąski zdrowe i nie psujące się jak pełnoziarniste krakersy, batoniki zbożowe, trochę orzechów, płatki owsiane (jeśli nie masz kuchni, możesz użyć ekspresu do kawy do podgrzania wody).

Jak widać, nie ma wymówek, aby nie pasować podczas podróży. Wykorzystaj posiadane zasoby i ciesz się zdrowym podróżnikiem.

Proszę ciesz się podróżą. Nie ma obsesji na punkcie liczenia kalorii i głodu. Musisz spróbować zrównoważyć rzeczy. Jest całkowicie normalne, że wychodzisz ze znajomymi lub z rodziną, aby jeść lub bawić się w miejscu. Ale musisz spróbować znaleźć równowagę.

Zabawa nie jest równoznaczna z brakiem kontroli. Tylko podczas podróży można zastosować zasadę „jeden dzień tak, dwa dni nie”. Jeśli pewnego dnia zjadłbyś fast foody, przynajmniej przez następne dwa dni, unikniesz go całkowicie.

Tak Podczas następnej podróży spakuj swoje buty i odzież sportową, ponieważ nie masz usprawiedliwienia. Zachowanie sprawności podczas podróży nie jest takie trudne. Jeśli chcesz, możesz. To kwestia nastawienia.

Możesz być zainteresowany, aby wiedzieć, jakie są 10 podstawowych przedmiotów podczas podróży

Pin
Send
Share
Send
Send