Życie i podróże

Jak mieszkać w Madrycie w Hiszpanii [Kompletny przewodnik 2019]

Pin
Send
Share
Send
Send


Jak mieszkać w Madrycie z minimalnym wynagrodzeniem i nie być biednym w próbie. Nauczę cię, jak zarządzać wydatkami w stolicy Hiszpanii.

Madryt jest jednym z najlepszych miast na świecie do życia: zajmuje 51. miejsce w rankingu 400 najlepszych miast do zamieszkania.

Turystyka w tym mieście jest jednym z głównych silników ekonomicznych. Otrzymuj prawie 6 milionów turystów rocznie (głównie cudzoziemcy).

Wiemy jednak, że istnieją duże różnice między byciem turystą a mieszkańcem. Musimy być przygotowani na emigrację i wiedzieć, z czym mamy do czynienia.

Spis treści

 • Jak mieszkać w Madrycie z minimalnym wynagrodzeniem
 • Dokumentacja do wejścia do Hiszpanii
 • Pracuj w Madrycie
 • Pracuj jako wolontariusz
 • Transport w Madrycie
 • Jedzenie w Madrycie: gdzie taniej jest kupić
 • Ubezpieczenie medyczne w Madrycie
 • Rozrywka
 • Usługi w Madrycie
 • Przeniosłem się do Madrytu!


Jak mieszkać w Madrycie z minimalnym wynagrodzeniem

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć podczas emigracji, jest wysokość naszego budżetu. Rozpoczynanie od podstaw w obcym mieście nie jest łatwym zadaniem. Mimo to organizowanie naszych finansów i uświadomienie sobie średnio, ile pieniędzy mamy na każdą rzecz, jest najważniejsze.

Jest jedna rzecz, którą powinieneś wiedzieć: Madryt to drogie miasto, zajmujące czwarte miejsce w najdroższych miastach Hiszpanii. Jeśli pochodzisz z wnętrza kraju, myślisz, że ceny są w chmurach. Jeśli pochodzisz z krajów takich jak Panama lub Anglia, zobaczysz to jako miasto ekonomiczne. Chodzi o perspektywę.

On płaca minimalna w Hiszpanii Jest to 707,40 € (835 USD), ale spokojne: możesz żyć z taką ilością pieniędzy, choć skromnie. Wszystko zależy od twoich wydatków i tego, jak sobie radzisz.

Możesz być także zainteresowanyCzy zamierzasz wyemigrować? Oto 5 wskazówek, jak zarządzać pieniędzmi

Dokumentacja do wejścia do Hiszpanii

Aby wjechać do Hiszpanii jako cudzoziemiec, konieczne jest posiadanie wizy. Rodzaj wizy zależy od okresu, w którym będziesz przebywać w kraju.

Wizy

Wizy tranzytowe: Te wizy są używane, jeśli masz krótki pobyt w Hiszpanii. Przykładem tego może być zatrzymanie się na lotnisku lub wejście do kraju drogą morską.

Wizy na krótkie wizyty: Ta wiza dotyczy pobytów krótszych niż 90 dni. Jest również znany jako wiza turystyczna lub wiza Schengen, ze względu na umowę o nazwie homonimicznej podpisaną przez różne kraje, głównie europejskie, w tym Hiszpanię.

Wizy długoterminowe: To jest ten, który nas najbardziej interesuje, ponieważ wymaga się, aby mieszkał w kraju przez długi czas. Cudzoziemcy, którzy chcą mieszkać w Hiszpanii, z wyjątkiem krajów członkowskich Unii Europejskiej, wymagają tej wizy, aby móc legalnie wjechać i pozostać w kraju.

Wizy do pracy: Są używane, jeśli zamierzasz wykonywać pracę. Może być pracować dla innych, odnosi się do wnioskodawcy „formalnie” zatrudnionego, z dokumentacją i umową. On samozatrudnienie, gdy wnioskodawca chce założyć własną firmę w Hiszpanii lub chce wykonywać niezależną pracę.

Wizy studenckie: Wiza ta jest niezbędna dla wszystkich cudzoziemców, którzy chcą mieszkać w Hiszpanii i uczyć się. Ta wiza pozwala również uczniowi pracować.

Wynajmij mieszkanie w Madrycie Może kosztować od 350 do 750 EUR miesięcznie, w zależności od obszaru, w którym się znajduje. Pamiętaj, że im bardziej do centrum, tym drożej będzie.

Cena dzierżawy, którą ci podaję, nie uwzględnia dodatkowych wydatków na kondominium, depozyt i inne rzeczy, które pojawiają się w umowie. Te zazwyczaj się różnią.

Wynajem pokoju to kolejna odpowiednia opcja. Ceny, podobnie jak na piętrach, są bardzo zróżnicowane. Sekret polega na tym, aby dobrze wyglądać. Istnieją strony internetowe odpowiedzialne za poszukiwanie tanich wypożyczalni i dobrych miejsc.

Pokój w Madrycie Może wynosić od 150 EUR / miesiąc do 400 EUR / miesiąc. Zależy to od obszaru i udogodnień, które ma pokój.

Prawo do kuchni, własnej lub wspólnej łazienki, nawet niektóre pokoje mają czas przybycia, więc musisz dobrze wyglądać i unikać dyskomfortu.

Tanie miejsca do zamieszkania w Madrycie

Myślenie o tanich miejscach do zamieszkania w Madrycie jest bardzo subiektywne, wszystko zależy od twoich potrzeb i gustów. Mimo to mówię ci, że idealnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest znalezienie dzielnicy o następujących cechach:

Blisko transportu publicznego, z supermarketami lub rynkami w okolicy (ważne, w ten sposób nie będziesz spędzać tak dużo czasu na zakupach), twoje miejsca zainteresowania i praca powinny być na obwodzie, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze.

Niektóre dzielnice mieszkają w Madrycie

Vallecas: Znajduje się w pobliżu centrum, jest to prawie miasto z atmosferą sąsiedztwa. Bardzo cicho i nie musisz iść daleko od Madrytu.

La Latina: Jest to dość stara dzielnica, zajmująca znaczną część miasta. Czasami znany również jako Madrid de los Austrias. Jego ulice są wąskie i malownicze

Lavapiés: Czynsz za mieszkanie jest nieco droższy o 900 euro miesięcznie, ale między dwiema osobami można go zapłacić. Ta okolica jest otoczona kulturą wszędzie, znajduje się od połowy XVIII wieku, najsłynniejszego targu na świeżym powietrzu w Madrycie, El Rastro. W każdą niedzielę i święta rano założyli ten rynek.

Jeśli chcesz pracować w MadrycieNajpierw udaj się do ambasady hiszpańskiej w swoim kraju lub przejdź do strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Hiszpanii (podaj link do tej strony). Znajdziesz tam wymagania dotyczące podróży, pobytu i legalnej pracy.

Ważne jest, aby wziąć to pod uwagę, ponieważ będąc prawnie w stanie uzyskać dostęp do zabezpieczenia społecznego, co gwarantuje bezpłatną opiekę medyczną, edukację i wynagrodzenie zgodnie z prawem. Będąc nielegalnym, grozi Ci niedopłata.

Aby mieć legalny pobyt w Hiszpanii musisz mieć NIE (Foreigner Identity Number). Z drugiej strony, musisz być przygotowany do wypróbowania różnych zadań, nawet jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej lub nie jest to to, co studiowałeś. Będąc obcokrajowcem w tym kraju, podlega się tego rodzaju okolicznościom.

I cicha, bez pracy hańba. Może ta praca, której nie lubisz, prowadzi do takiej, która spełnia wszystkie twoje oczekiwania.

Może powinieneś wiedziećUmiejętności i transakcje, które mogą ci służyć, jeśli chcesz wyemigrować

Pracuj jako wolontariusz

W padondenosvamos.com polecamy Worldpackers, platformę odpowiedzialną za łączenie wolontariuszy na całym świecie z niekończącymi się możliwościami dla wszystkich typów profili zawodowych. Możesz dowiedzieć się więcej o Worldpackers, klikając ten link: Worldpackers: podróżuj po świecie pracując jako wolontariusz.

Worldpackers to fantastyczna usługa, która za bardzo niewielką roczną sumę (naprawdę jest bardzo tania) otwiera drzwi tysiącom certyfikowanych wolontariuszy na całym świecie.

Jeśli chcesz, aby był jeszcze tańszy, zapamiętaj ten kod promocyjny podczas rejestracji: PADONDENOSVAMOSWP, a otrzymasz super zniżkę.

System transportu w Madrycie działa naprawdę dobrze. Miasto ma autobusy, metro i pociągi. Są promocje dla osób poniżej 26 roku życia, płacących tylko 20 euro miesięcznie i masz prawo do transportu przez cały miesiąc w dowolnym momencie.

Aby uzyskać więcej informacji, wprowadź tutaj Młoda stawka subskrypcji.

Jeśli spędzasz 26 lat, musisz zapłacić 52 euro (najtańsze), ale to okazja. Madryt ma ścieżki rowerowe, dzięki czemu można jeździć po mieście.

Z 150 € / miesiąc możesz zrobić dobry rynek. I, jak mówiłem, chodzi o to, aby wiedzieć, jak inwestować i gdzie inwestować. Możesz nawet dać sobie trochę comiesięcznego smaku.

Kupowanie na popularnych rynkach jest tańszą alternatywą, ponieważ supermarkety podnoszą koszty produktów. Zakup produktów sezonowych pomoże nam również zaoszczędzić nasze pieniądze.

W Madrycie cenę pudełka z 12 jajami można uzyskać od 1,90 €, 1 litr mleka 1,00 €, 1 cały kurczak 4,14 €.

Kwestia ubezpieczenia medycznego jest niezwykle ważna. Istnieje ubezpieczenie od 14,50 € / miesiąc do 41,10 € / miesiąc. Wszystko zależy od twoich potrzeb i tego, ile możesz wydać.

Cena zależy również od planu. Oto kilka przykładów:

 • Ubezpieczenie dentystyczne może kosztować 2,40 € / mnie
 • Ubezpieczenie medyczne bez hospitalizacji 8,41 € / miesiąc
 • Ubezpieczenie medyczne ze zwrotem 57,95 € / miesiąc.

Madryt ma modalność udzielania pomocy medycznej wszystkim, nawet jeśli jesteś nielegalny, ale logicznie nie jest to pomysł, ponieważ nie obejmuje wszystkich potrzeb w przypadku poważnej sytuacji awaryjnej.

Logicznie rzecz biorąc, przejście z pracy do miejsca, w którym mieszkamy iz powrotem, nie brzmi zbyt dobrze. Wiedząc, jak inwestować, możemy traktować siebie od czasu do czasu.

Na szczęście mieszkanie w Madrycie daje tysiąc i jedną rozrywkę: muzea, bary, festiwale żywności, dyskoteki, kino itp. A co najlepsze, możesz znaleźć opcje, które pasują do Twojego budżetu.

Na przykład bilet do kina ma wartość 8,00 euro, ale w środy (z wyjątkiem świąt) mają zniżkę, więc bilet może kosztować 4,30 euro.

W dniach 8, 9 i 10 maja wydarzenie „Festiwal filmowy” kosztuje 2,90 euro. Kombinacja McDonald's waha się od 9,00 € do 10,00 €.

Ceny muzeum mogą się różnić, od darmowych do 5,00 euro. Piwo kosztuje od 1,10 € do 1,20 € do 5,00 €.

Usługi w Madrycie

Telefonia komórkowa, stacjonarna i internetowa

W Madrycie są plany telefonii gospodarczej telefon komórkowy od 11,00 €. Internet w domu z telefonami stacjonarnymi i nielimitowanymi: od 30,00 € do 50,00 € / miesiąc. Z drugiej strony, jeśli zadzwonisz z umiarem, koszt planu można znacznie zmniejszyć.

Na szczęście w całym Madrycie istnieje Wi-Fi, więc nie jest konieczne posiadanie bardzo szerokiego planu danych.

Ogrzewanie, woda i prąd

Ogrzewanie i klimatyzacja w Madrycie są drogie. Są ludzie, którzy płacą do 400 € miesięcznie tylko w gazie, chociaż zależy to również od tego, ile osób mieszka z tobą lub o tej porze roku. Jeśli mieszkasz sam, możesz wydać około 150 euro na gaz, wodę i elektryczność.

Jeśli zamierzasz mieszkać w Madrycie, musisz mieć dobre ogrzewanie, aby wygodnie spędzić zimę. Oto rodzaje ogrzewania w Hiszpanii:

 • Biomasa:Jest to najbardziej ekonomiczna usługa, której ciepło jest podobne do komina
 • Klimatyzacja z pompą ciepła: Kosztowna instalacja, ale służy latem
 • Grzejniki elektryczne: Proste, kwestia plug and go. Problem polega na tym, że mają niską moc cieplną.
 • Piec butanowy: Dobra moc i dobra cena. Złe: nie są zbyt bezpieczne i zajmują dużo miejsca.
 • Piec parafinowy: Kompaktowy i wydajny Złe: musi być często wypełniane, a jego koszt jest wysoki
 • Centralne ogrzewanie: Jest zamocowany na ścianie domu, instalacja jest kosztowna, ale ciepło jest przyjemne.

Przeniosłem się do Madrytu!

Podsumowując, życie w Madrycie nie jest niemożliwe. Wiedząc, jak zarządzać swoimi kotami i nadawać priorytet temu, co jest naprawdę konieczne, będziesz mógł mieszkać w tym mieście.

Pamiętaj, że początki zwykle nie są łatwe. Wszystko zależy od twojej zdolności adaptacji i usposobienia, aby zmierzyć się z wyzwaniem rozpoczęcia od zera w nowym miejscu.

Mam nadzieję, że podobała ci się podróż i pamiętaj, odważ się na przygodę.

Jak mieszkać w Madrycie, Hiszpania [Kompletny przewodnik 2019] 4,8 (96,44%) 45 głosów [s]

Wideo: BERLIN. Pomysł na weekend w stolicy Niemiec. Co odwiedzić i gdzie zjeść? (Czerwiec 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send