Życie i podróże

Co robić w Ushuaia, najbardziej wysuniętym na południe mieście na świecie

Pin
Send
Share
Send
Send


Ushuaia To najbardziej wysunięte na południe miasto na świecie, stolica Wielkiej Wyspy Ziemi Ognistej jedna z 23 prowincji Argentyny. To jest na końcu lub na początku świata, wszystko zależy od szkła, z którym wyglądasz.

Jest również doskonały miejsce turystyczne dla każdego miłośnika fotografii, ponieważ uzyskane tam krajobrazy są po prostu magiczne. Jeśli kiedykolwiek chciałeś idź na koniec świata, w Ameryce Południowej jest więcej niż możliwe.

Możesz być zainteresowany: 5 doskonałych ochotników do doświadczenia w Argentynie

Spis treści

  • Jak dostać się do Ushuaia
  • Zakwaterowanie w Ushuaia
  • Rzeczy do zrobienia w Ushuaia

W tym sensie mamy szczęście, ponieważ Możemy wybrać sposób podróży.

Bierzemy samolot z Buenos Aires i za trzy i pół godziny będziemy w naszym miejscu przeznaczenia. Złą rzeczą jest to, że podróżując w ten sposób, nie będziemy mogli cieszyć się krajobrazem w odpowiedni sposób.

Kup bilety w obie strony na raz, jest to konieczne, jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze. Koszt biletu może się różnić w zależności od daty zakupu, od 144 do 374 USD.

Międzynarodowy port lotniczy Ushuaia

Morski jest również możliwy, Możesz przyjechać łodzią płynącą z dowolnego portu na świecie.

Podróż samochodem jest dobrym wyborem, ponieważ daje nam swobodę zatrzymania się w dowolnym miejscu i uchwycenia momentu z migawką (będziesz miał świetną okazję do przedstawienia końca Pasmo górskie Andów Patagońskich i początek Andów Fegijskichi nie będziesz chciał tego stracić).

Możesz być zainteresowany: Najlepsze miejsca do podróżowania z plecakiem w Argentynie

Droga krajowa nr 3 Argentyna

Ale to nie tylko przeżycie przygody, ale musimy być przygotowani tak, jak będą kilka dni podróży (średnio 3 dni).

Droga krajowa 3 to jedyna droga dojazdowa do Ziemi Ognistej.Archipelag nie ma połączenia z resztą Argentyny, więc podróż przez Chile jest obowiązkowa.

Jeśli pochodzisz z Buenos Aires, musisz dotrzeć do Río Gallegos (Argentyna), a następnie przejść przez Cieśnina Magellana zabierająca barkę z Punta Delgada (Chile) do Bahía Azul (Chile) i łączącą drogą do Río Grande (Argentyna) aż do Ushuaia.

Jak dostać się do Ushuaia

Jeśli jesteś taki jak ja, który boisz się latać i nie wiesz, jak jechać, skorzystanie z autobusu jest naszą ostatnią i najlepszą opcją. Nie ma bezpośrednich autobusów z Buenos Aires do Ushuaia, więc musimy zrobić przystanek równo w Río Gallegos.

Koszt biletu do tej pory wynosi od 130 USD do 230 USD a stamtąd jedziemy innym autobusem Rio Gallegos-Ushuaia. Koszt biletu autobusowego wynosi 19,50 USD i przeprawiamy się przez Cieśninę promem.

Możesz być zainteresowany: 15 powodów, dla których powinieneś jak najszybciej odwiedzić Buenos Aires

Jeśli zamierzamy odwiedzić miasto Ushuaia, musimy mieć pewność, że jest to kosztowne: bycie miastem na końcu świata ma swoją cenę. Z tym wszystkim nie mam na myśli, że tylko dla bogatych i sławnych, ale jeśli spokojnie poszukujemy, Możemy uzyskać przystępne plany.

W Ushuaia możemy znaleźć czyste i wygodne hotele od 160 dolarów. Niektóre zawierają bezpłatne śniadanie, co jest zaletą, jeśli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Z drugiej strony, jeśli planujesz bardziej beztroski, są oferty dla turystów z cenami poniżej 70 dolarów, z bardziej przytulnym i przytulnym otoczeniem. Jeśli podróżujemy w sezonie, musimy zarezerwować z wyprzedzeniem.

Rybołówstwo to czynność, którą możesz wykonywać samodzielnie lub w grupie

Idea bycia w „końcu świata” nie dzieje się na próżnoi zawsze pozostawia nam mistyczny smak. Fascynujący krajobraz z pewnością sprawi, że poczujesz się przytłoczony więcej niż jednym, a otoczenie scenariuszem, który łączy góry, lodowce, morze i lasy, sprawia, że ​​czujesz się jak w filmie fantasy.

Opcje turystyczne w tym miejscu są bardzo szerokie:

  • Spacery grupowe lub pojedynczo w głębi wyspy, granicząc z rzeką, a tym samym przyglądając się bliżej magii, która otacza cały obszar,
  • Wędkarstwo sportowe Jest to dość powszechna praktyka, więcej niż dziesięć rzek i 5 lagun i 4 jeziora to przestrzeń, w której musimy rozwijać tę działalność.

Park Narodowy Tierra del Fuego

Odwiedź Park Narodowy Tierra del Fuego To wspaniała okazja do bezpośredniego kontaktu z florą i fauną wyspy. Znajduje się 12 km od miasta Z Ushuaia możesz wybrać się na wycieczkę pieszo lub samochodem. Jednak pakiety turystyczne, aby poznać park z 52 dolary.

Kanał Beagle lub Onashaga

Łódź z turystami żeglującymi po Kanale Beagle, po lewej stronie grupy pingwinów.

Bez wątpienia jest to jedna z najpiękniejszych tras. Mówię wam, że ta trasa jest wyjątkowa, ponieważ z łodzi mamy panoramiczny widok na Isla de Lobos i Isla de los Pájaros.

Pingwiny Magellana w Ilsa Martillo, Ziemia Ognista.

Więc możemy także znaleźć pingwin. Znajduje się w Wyspa Hammer i można zobaczyć pingwiny, lwy morskie i pieczęcie lamparta z bliska.

Może jesteś zainteresowany: Jak uprawiać turystykę w Bariloche: miasto, wiele opcji

Muzeum Morskie

Znak powitalny do Muzeum Morskiego, Ex Presidio.

Wcześniej był używany jako więzienie, dokładnie od 1902 do 1947 r. Następnie, w 1994 r., otwiera swoje podwoje jako Muzeum Morskie.

Kontrast krajobrazów z widok pawilonów pozwala zobaczyć, jak więźniowie mogli być z dnia na dzień. Chłodzi, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że byli to głównie więźniowie polityczni.

Widok zewnętrzny dwóch pawilonów Muzeum Morskiego i starej lokomotywy.

Wszystko jest oryginalne, ponieważ starali się zachować wszystko w nienaruszonym stanie. Co ciekawe, muzeum jest samowystarczalne: nie zależy od rządu, ale od turystów. Więc pamiętaj, aby być hojnym, jeśli pewnego dnia odwiedzisz.

W porcie Ushuaia możemy sfotografować się obok znaku z napisem «Ushuaia koniec świata«. Praca artysty Elsa Zaparart (La Plata, Buenos Aires), utworzony w 1997 r. Ten plakat jest dziedzictwem kulturowym miasta Fuegian.

Nurkuj na końcu świata

Lwy morskie bawią się z nurkiem w zimnych wodach Kanału Beagle.

Nurkować Jest to bardzo śmiała czynność, jeśli weźmiemy pod uwagę pogodę, ale to wciąż wyjątkowe doświadczenie. Flora i fauna, którą możemy znaleźć w głębi, jest bardzo interesująca i rozległa.

Sporty zimowe

Kulig z psimi psami w Ushuaia

Jeśli lubisz sporty zimowe, jest to dobra opcja. Mogą ćwiczyć znarty dosnowboard, przeżyj doświadczenie wsiadanie na sanie ciągnięte przez psy syberyjskie (husky).

Pociąg do końca świata

Koniec World Train Tour

Kolei Południowej Fuegino, zwana także Tren del Fin del Mundo, to linia kolejowa łącząca Ushuaia z Parkiem Narodowym Ziemi Ognistej.

Pierwotnie przeprowadzał transport żywności, materiałów budowlanych i więźniów, trasa wynosiła 25 km. W 1947 roku na zlecenieJuan Domingo Perón więzienie zostało zamknięte i wkrótce kolej przestała działaćW 1994 r. Pociąg ponownie pracował, ale w celach turystycznych.

Zwiedzanie Ziemi Ognistej to jedno z najbardziej niesamowitych przeżyć które możesz mieć w swoim życiu i jest na naszym kontynencie.O co jeszcze możemy prosić? Mam nadzieję, że podobała ci się podróż i pamiętaj, odważ się na przygodę.Możesz być zainteresowany: Podróżowanie z tymi lekami może spowodować poważne problemy prawne

Wideo: Ushuaia - Na Krańcu Świata (Czerwiec 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send