Życie i podróże

Spakuj się jako ekspert: opanuj tę sztukę w 7 krokach

Pin
Send
Share
Send
Send


Pakowanie jako ekspert: temat tylko dla profesjonalistów?

Kilka dni temu zobaczyłem kilka filmów eksperta od organizacji Marie Kondo i byłem zaskoczony. Sprawia, że ​​nawet słoń wchodzi bez wysiłku w walizkę 20 × 20.

Widząc tego eksperta w działaniu, zdałem sobie sprawę ze wszystkich błędów, które zwykle popełniamy. Myślałem nawet, że tematem jest tylko dla wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Jednak my, śmiertelnicy, możemy to zrobić. Wystarczy cierpliwość, logika i wykonać te proste kroki.

Spis treści

 • 1. Ile powinna ważyć moja walizka?
 • 2. Jakiej walizki powinienem użyć?
 • 3. Lista kontrolna
 • 4.Jak powinienem założyć ubrania, żeby spakować się jako ekspert?
 • 5. Odzież wewnętrzna i artykuły higieniczne
 • 6. Bagaż podręczny, co nosić?
 • 7. Pieniądze i paszport

Dla wszystkiego, co zamierzam ci przekazać, ważne jest, aby mieć jasność co do wagi, jaką możemy wnieść. Jeśli podróżujesz samolotem, są to standardowe środki w prawie wszystkich krajach:

 • W klasie ekonomicznej lotów krajowych, z którymi możesz podróżować normalniewalizkado 20 kg, podczas gdy w pierwszej klasie może ważyć do 30 kg
 • LotymiędzynarodowyWszystko zależy od linii lotniczej, ale ogólnie przepisy są zazwyczaj podobne. DPakuję ciędo 23 kg każda w klasie ekonomicznej plus bagaż podręczny.
 • Loty krajowe, jak międzynarodowi wagabagaż podręcznyWaha się od 8 do 10 kilogramów na pasażera.

Przede wszystkim polecam, abyście zastanowili się, jaką podróż zamierzacie zrobić. Mogą więc zorientować się, który bagaż jest dla niego idealny.

Jeśli podróż odbywa się do jednego miejsca docelowego, na lotnisko-hotel i na odwrót, wspólna walizka z kołami jest idealna. W rzeczywistości ten rodzaj bagażu jest bardzo wygodny w organizacji. Dzięki niemu możesz spakować się jak ekspert.

Z drugiej strony, jeśli zamierzasz mieć kilka miejsc docelowych i zamierzasz się przemieszczać z bagażem, plecak jest świetny. Jeśli jest to model na kemping, znacznie lepiej.

3. Lista kontrolna

Jednym z kluczowych punktów do spakowania jako ekspert jest zorganizowanie tego, co zamierzasz nosić.

Polecam sporządzenie listy z tym, co jest naprawdę niezbędne do podróży, spójrz po raz drugi, a tym samym wyeliminuj „każdy płaszcz, jeśli na plaży jest zimno”.

Podczas zapisywania wszystkiego przejdź na listę. W ten sposób niczego nie zapomnisz.

Może pomogłoby ci to 10 podstawowych przedmiotów podczas podróży

Złóż boki każdej odzieży do wewnątrz, a następnie złóż ją od dołu, tworząc opakowanie. Wszystkie ubrania muszą iść pionowo: w ten sposób będziesz miał lepszą widoczność tego, co masz na sobie.

Musisz umieścić najdelikatniejsze ubrania na walizce. To najlepiej wykorzysta przestrzeń.

Oto film, który wyjaśnia krok po kroku, jak złożyć ubrania do podróży. Przydatne może być nie tylko spakowanie się jako ekspert, ale także zorganizowanie garderoby.

Złóż i przechowuj bieliznę w taki sam sposób, w jaki złożyłeś resztę odzieży. Do ich przechowywania użyjesz małej torby podróżnej.

Z drugiej strony, środki higieny osobistej: kremy, płyny, szampony, bronzery, muszą być odpowiednio zamknięte. W tym celu możesz użyć plastikowych elementów, aby je zakryć: zapobiegnie to niechcianym wyciekom.

Staraj się jednak nie nosić całych butelek szamponu i innych produktów higienicznych. Jeśli podróż jest krótka, wystarczą małe słoiki. Dzięki temu oszczędzasz miejsce.

Twój wygląd podczas podróży jest ważny, więc możesz być zainteresowany Jak wyglądać pięknie podczas podróży: praktyczne wskazówki

Bagaż podręczny będzie tym, który będzie Ci towarzyszył przez cały lot i wszystkie przystanki, które musisz zrobić. Tutaj powiem ci kilka ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę:

 • Dezodorant
 • Podstawowy makijaż
 • Balsam antybakteryjny
 • Mokre ręczniki
 • Szczoteczka do zębów i pasta do zębów
 • Zmiana lekkich ubrań na wypadek, gdyby Twój samolot był opóźniony i musisz być tam więcej niż się spodziewano.

7. Pieniądze i paszport

Siódma i ostatnia rada, Twoje pieniądze i paszport powinny zawsze iść z tobą bez względu na wszystko.

Zamiast używać torby jako tymczasowego sejfu, możesz wypróbować małe koperty z materiału przymocowane do talii, zawsze pod spodniami.

Jeśli mnie lubisz, podziel się!

Wideo: Ewa Chodakowska pokazała Małgorzacie Rozenek-Majdan trening na uda i pośladki! W dobrym stylu (Czerwiec 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send