Życie i podróże

✈ Jak mieszkać w Bogocie: przewodnik po życiu w stolicy Kolumbii [2019] ✈

Pin
Send
Share
Send
Send


„Kolumbia, ryzyko, że chcesz zostać”, to kampania reklamowa, ale także rzeczywistość. To zrozumiałe, że chcesz mieszkać w Kolumbii, a szczególnie mieszkać w Bogocie, jego kapitał. Miasto uwodzi na wiele sposobów.

Może to jego wzrost, może jego krajobrazy, może to jego ludzie. Prawda jest taka, że ​​jest coś magnetycznego, które zaprasza cię do pozostania. Bogotá to największe miasto w Kolumbii, gdzie mieszka wielu ludzi z różnych kultur i krajów. Wydaje się, że tak w tej wielokulturowej przestrzeni wszystko pasuje.

Życie w stolicy Kolumbii to doświadczenie. Jeśli myślisz o przeprowadzce do Bogoty, musisz przeczytać ten krótki przewodnik. Tutaj pomożemy Ci poznać pewne implikacje, które powinieneś wziąć pod uwagę i odpowiedzieć na często zadawane pytania dotyczące tego, jak to jest mieszkać w Bogocie.

Spis treści

 • Zalety życia w Bogocie
  • Bogota oferuje wspaniałe możliwości
  • Bogota to urzekające miasto
   • Spacery kulturalne w Bogocie
   • Spacery na świeżym powietrzu w Bogocie
 • Wady życia w Bogocie
 • Oferty pracy w Bogocie
  • Wynajem w Bogocie
   • Ile kosztuje wynajęcie pokoju w Bogocie
   • Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Bogocie
   • Wskazówki dotyczące życia w Bogocie
  • Jak poruszać się po Bogocie
  • Ile kosztuje jedzenie w Bogocie
  • Czy mieszkanie w Bogocie jest bezpieczne?
 • Jeśli zdecydujesz się na Bogotę ...

Bogota oferuje wspaniałe możliwości

Jeśli jesteś osobą pracowitą, z duchem przedsiębiorczości i oryginalnymi pomysłami, twoim przeznaczeniem jest życie w stolicy Kolumbii. Życie w Bogocie jest marzeniem wielu ludzi, którzy szukają poprawić jakość życia a prawda jest taka, że ​​dzięki poświęceniu i wysiłkowi możliwe jest spełnienie tych wielkich oczekiwań.

Kolejną zaletą mieszkania w Bogocie jest to, że znajdziesz dobre opcje edukacyjne. Tam koncentruje się kilka prestiżowych uniwersytetów, takich jak: Universidad de Los Andes, Universidad Nacional de Colombia, Pontificia Universidad Javeriana i Universidad de la Sabana. Wśród wielu innych.

Możesz być zainteresowany: JAK ŻYĆ W BUENOS AIRES Argentyna jest obcokrajowcem [Kompletny przewodnik 2018]

Bogota to urzekające miasto

Ma doskonała kuchniaa dobra pogoda średnio 14ºC i gdzie w najbardziej słonecznych dniach odczucie termiczne osiąga 23ºC. W Bogocie możesz bawić się robiąc różne plany. Możesz zaplanować spacery kulturalne, wchodzi piękne parki lub idź centra handlowe Oferują szeroką gamę sklepów i usług. Ponadto odbywa się tam wiele koncertów i festiwali.

Spacery kulturalne w Bogocie

Bogota to miasto pełne historii. Większość placówek kulturalnych znajduje się w centrum. Jeśli udasz się do stolicy Kolumbii, nie możesz przegapić Teatro Mayor Julio Mario Santodomingo, Planetarium, Plaza Bolívar i kolorowych targów rzemieślniczych, gdzie można również skosztować typowej gastronomii. Bogota to kosmopolityczne miasto par excellence. Duża różnorodność żywności, miejsc i ludzi jest jedną z jej największych zalet.

W tym pięknym mieście możemy znaleźć ponad 40 muzeów. Najważniejsze z nich to: Muzeum Bogota, Muzeum Botero, Muzeum Złota, po przekątnej znajduje się Muzeum Szmaragdu. Możesz również odwiedzić Muzeum Sztuki Banku Republiki i oczywiście Muzeum Narodowe, które zostało otwarte w 1824 roku. Muzeum to jest jednym z najstarszych w Kolumbii i całej Ameryce.

Julio Mario Santodomingo Major Theatre. Kredyty: www.teatromayor.org/
Simon Bolivar Park
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Bogocie. Kredyty: www.mambogota.com
Rock to the Park 2017. Kredyty: Juan Santacruz / Idartes

Tak, wiem. Możesz myśleć, że te informacje są tylko korzystne dla turystów, ale tak nie jest. Jeśli zamierzasz mieszkać w Bogocie, musisz to wiedzieć, docenić i połączyć się z nią, z jej historią. Bogotá ma szczególny charakter, możesz wykonać tę samą trasę 3 i 4 razy, a zawsze będziesz miał coś nowego do odkrycia.

Trudno podsumować tak wiele historii, tutaj tylko wspomnimy o niektórych wizytach, które można zaplanować, ale Istnieją nieskończone miejsca, które możesz poznać, aby móc nawiązać kontakt ze zbiorową pamięcią Bogoty, Kolumbii i Ameryki.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat oferta kulturalna Bogoty: Ministerstwo Kultury, Rekreacji i Sportu

Spacery na świeżym powietrzu w Bogocie

Jeśli jesteś miłośnikiem „zielonych spacerów”, są to opcje, które z pewnością pokochasz.

Monserrate Hill

Kredyty: //bogota.gov.co

Ma wysokość 3152 m, z której można docenić panoramiczny widok na miasto i ciesz się magicznymi zachodami słońca. Ponadto znajdziesz kolonialne restauracje i sanktuarium, do którego przyjeżdża wielu turystów i wielbicieli. Możesz wznieść się kolejką linową, kolejką linową i ścieżką dla pieszych.

Park Niepodległości

Znajduje się w mieście Santafé w 1910 roku i został ochrzczony tą nazwą upamiętnić pierwszą stulecie niepodległości Kolumbii. Nie możesz przestać robić kontemplacyjnego spaceru przez jego bujne lasy i Kiosk Światła.

Park miejski Simón Bolívar

Znajduje się w mieście Teusaquillo, jest uważane płuco miasta po pierwsze, ze względu na swoje położenie i drugie, ponieważ jest to największy park miejski w Bogocie. Metropolitalny park Simón Bolívar obejmuje z kolei zestaw parków, które są bardzo odwiedzane w mieście

Centra handlowe w Bogocie

Jeśli zakupy to twoja sprawa, Bogotá ma liczne centra handlowe, w których można znaleźć główne sklepy sieciowe i restauracje Krajowe i międzynarodowe Niektóre z tych placówek to Andean Shopping Center, Santafé Shopping Center, Santa Bárbara Farm, Salitre Plaza Shopping Center i Santa Ana Shopping Center.

Nie ma wątpliwości, że Bogota jest pięknym miastem. Jednak życie w stolicy ma pewne wady, które należy wziąć pod uwagę. Stolica Kolumbii to drogie miasto, później podamy szczegóły na ten temat.

Jak każde miasto, godziny szczytu są często bardzo zatłoczone. Przejście z jednego miejsca do drugiego w tym okresie może być nieco skomplikowane.. Ponadto tempo życia jest dość ruchliwe, musisz poruszać się szybko. Jeśli wolisz spokojne i osiadłe życie, mieszkanie w Bogocie może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Możesz być także zainteresowany: Jak przenieść się do innego kraju i odnieść sukces: 5 cennych wskazówek

Tak więc, jeśli rozważasz zamieszkanie w Bogocie, mogą pojawić się pytania. Tutaj pomożemy Ci wyjaśnić wątpliwości, aby w końcu móc podejmować decyzje, które najlepiej odpowiadają Twojej rzeczywistości.

Niezależnie od tego, czy jesteś zagranicznym czy kolumbijskim, w Bogocie możesz znaleźć wiele dobrze płatnych opcji zatrudnienia. Minimalny dochód wynosi około 310 USD. Jednak większość firm płaci trochę więcej.

Pamiętaj, że to powinno być minimum, stamtąd na niebie jest limit. Są ludzie, którzy mogą otrzymać podwójną lub potrójną liczbę. Zależy to bardziej niż od rodzaju wykonywanej pracy lub firmy, która cię zatrudnia.

Ale uważaj, jest szczegół, o którym powinieneś pamiętać. W Bogocie jest duża populacja, to znaczy, że jest za dużo konkurencji robotniczej. Nie ma znaczenia, czy praktykujesz zawód lub czy jesteś już profesjonalistą, powinieneś mieć CV z dobrze popartą dokumentacją doświadczenia, które masz w swoim miejscu pracy. Musisz wyróżnić swoją pracę w ten czy inny sposób.

Jednak dzisiaj istnieje wiele platform internetowych, które pomogą Ci znaleźć miejsc pracy w Bogocie. Spróbuj odwiedzić ogłoszenia Indeed.com, Computrabajo.com lub El Tiempo. Tutaj też:Możesz nauczyć się umiejętności i zawodów, które mogą ci pomóc, jeśli chcesz wyemigrować

Wynajem w Bogocie

Wszystko zależy. Powiedzmy, że Bogota jest podzielona na dwa duże obszary: strefę północną i strefę południową. Najdroższe są dzierżawy zlokalizowane na północy.

Ile kosztuje wynajęcie pokoju w Bogocie

Na północy pokój może kosztować 105 $, a na południu można go wynająć za 50 $ lub 70 $.

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Bogocie

Wynajem mieszkania w strefie północnej może mieć wartość około 230 USD. Dalej na południe ta sama dzierżawa na pełnym piętrze może kosztować około 140 USD. Różnica kosztów jest dość znaczna.

Wskazówki dotyczące życia w Bogocie

Wszystko zależy od twoich dochodów. Jeśli zamierzasz zaczynać od zera, najlepszym rozwiązaniem jest mieszkanie na południu, gdzie można znaleźć dobre ceny za pokoje i apartamenty, które choć nie są luksusowe, mają wszystkie udogodnienia.

Jedną ze strategii, którą możesz wdrożyć, jest praca w strefie północnej (gdzie są lepsze pensje) i zamieszkanie w południowej strefie (gdzie uzyskasz lepsze oferty wynajmu). Jednak te podróże mogą być długie, więc musisz być cierpliwy i ściśle przestrzegać harmonogramu.

Oko, prawie zapomniałem należy zawsze pytać, czy dzierżawa obejmuje płatność usług jak woda, światło i internet. Jeśli go nie zawiera, pamiętaj, że możesz wydać od 20 do 27 USD miesięcznie tylko na usługi publiczne.

Możesz przeczytać: Czy zamierzasz wyemigrować? Oto 5 wskazówek, jak zarządzać pieniędzmi

Żyj z innymi ludźmi

Dobrą strategią, jeśli chodzi o obniżenie kosztów zakwaterowania, jest wynajęcie kompletnego mieszkania między kilkoma i współdzielenie wydatków na żywo z dwoma lub trzema innymi osobami. Jeśli przeprowadzasz się ze swoim partnerem, jest to również wielka ulga nie tylko ekonomiczna, ale także emocjonalna. Wiesz, co tam mówią, „jedna ręka myje drugą”, a „dwie są lepsze niż jedna”.

Jak poruszać się po Bogocie

Jak czytałeś, mieszkając w Bogocie, musisz być gotów tolerować transport publiczny. Istnieje kilka opcji: Taksówki, autobusy i TransMilenio. Zatrzymamy się trochę w tej ostatniej opcji, ponieważ jest to powszechnie używane medium w Bogocie i być może niektórzy czytelnicy widzą ten termin po raz pierwszy.

TransMilenio

Jest to system masowego transportu, który krąży wzdłuż głównych dróg miasta. Jedną z jego zalet jest to, że ma ekskluzywny pas, dlatego nie utknie w ruchu kołowym.

Kolejną korzyścią jest to, że możesz dokonywać przelewów, to znaczy masz możliwość podróżowania przez kilka stacji, płacąc cenę jednej podróży. Aby korzystać z systemu, musisz kupić kartę, którą naładujesz w zależności od liczby podróży. Koszt ładowania wynosi 1 $.

System Transportowy Transmilenio obejmuje obecnie prawie 70% miasta, docierając nawet do pobliskich gmin, takich jak Soacha i Bosa (już uważane za część Bogoty). Oto mapa planu podróży Transmilenio

Chociaż prawdą jest, że bilet autobusowy jest tańszy (0,5 USD), prawdą jest również, że czasami trzeba dojechać dwoma i trzema autobusami, aby dotrzeć do określonego miejsca docelowego. Więcej informacji na stronie: www.transmilenio.gov.co/

Jazda na rowerze w Bogocie

Inną ważną i zdrową opcją jest zakup roweru. Bogotá ma projekt specjalnych tras dla rowerzystów Pamiętaj jednak, że istnieją określone harmonogramy i że musisz przestrzegać określonych przepisów bezpieczeństwa. Musisz zawsze nosić kask, światła i przejechać się ścieżką rowerową.

Ale STRATEGIA MISTRZÓW, aby zaoszczędzić na transporcie to, że masz dom w pobliżu swojej pracy. To trudne, a nie niemożliwe.

Możesz być zainteresowany: JAK ŻYĆ w Meksyku jako obcokrajowiec [Kompletny przewodnik 2018]

Ważna uwaga

Pomyśl dwa razy przed zakupem pojazdu w Bogocie. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, samochód ci nie pomoże. Możesz spędzić długie godziny w korkach, a benzyna jest bardzo droga. Ponadto w Bogocie istnieje system o nazwie „Pico y Placa”, który nie pozwala prowadzić pojazdu w określone dni tygodnia.

Ile kosztuje jedzenie w Bogocie

Jedzenie to bardzo osobisty problem. Każdy kupuje według własnych upodobań i zgodnie z ich zasobami ekonomicznymi. W Bogocie każdy znajdzie coś dla siebie, a otrzymasz różnego rodzaju produkty krajowe i importowane ze zmiennością cen. Osoba wydaje miesięcznie średnio od 50 do 70 dolarów na żywność i środki higieny osobistej.

Kredyty: //goguiadelocio.com.co

Najbardziej wskazane jest, abyś poszedł na popularne rynki gdzie sprzedają produkty wysokiej jakości i świeże. Tam znajdziesz warzywa w znacznie bardziej przystępnej cenie.

Czy mieszkanie w Bogocie jest bezpieczne?

Zobaczmy, że zawsze są witryny, które są bezpieczniejsze niż inne. Musisz być bardzo uważny i zawsze uważać. Tak, to prawda, że ​​istnieje wiele czynników, które nie zależą od ciebie, ale od szczęścia, jakie masz podczas podróży przez określone miejsce. Ale jeśli weźmiesz prognozy w autobusie, w TransMilenio i podczas przechodzenia przez ulice, możesz obniżyć swoje szanse.

Coś, co sprawi, że poczujesz się spokojniejszy, jest to, że w mieście jest dużo policji. Prawda jest taka, że ​​kolumbijska stolica NIE jest bardziej niepewna niż większość miast Ameryki Łacińskiej.

Możesz być także zainteresowany JAK ZGODNIE Z NAMI W Stanach Zjednoczonych [Pełny przewodnik 2018]

Jeśli zdecydujesz się dać Bogocie szansę, masz już jaśniejszy obraz tego, co to znaczy żyć w tym mieście. Kluczem jest planowanie, podejmowanie trafnych decyzji i obiektywnie. Jeśli chcesz mieszkać w Bogocie, ustal strategie, które dostosują się do twojej rzeczywistości i budżetu.

Co myślisz o naszych informacjach? Zostaw nam swoją opinię 🙂

✈ Jak mieszkać w Bogocie: przewodnik po życiu w stolicy Kolumbii [2019] .84,8 (95,63%) 64 głosy [s]

Możesz być zainteresowany: Jak mieszkać w Peru jako obcokrajowiec [Kompletny przewodnik 2018]

Wideo: ILE KOSZTUJE ŻYCIE W KOLUMBII? CUÁNTO CUESTA LA VIDA EN COLOMBIA? (Czerwiec 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send