Życie i podróże

Jak to jest podróżować samolotem, kiedy masz nadwagę

Pin
Send
Share
Send
Send


Wiele osób nie odczuwa strachu podczas podróży samolotem, po prostu znajduje się na lotnisku i denerwuje go wejście na pokład. Inni czują się zdenerwowani. Myślenie, że są tysiące metrów od ziemi, powoduje ich niepokój. Ale podróż samolotem z nadwagą jest zwykle jeszcze bardziej stresująca i bardziej niewygodna niż zwykle.

Prawda Jest to temat, o którym niewiele się mówi. Jednak działacze tacy jak Stacy Bias (w dokumentach takich jak „Latanie podczas tłuszczu” ) próbowali dać głos tym, którzy wstydzą się dyskutować na ten temat. Jak to jest podróżować samolotem, gdy masz nadwagę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wizycie Stacy Bias na stronie: stacybias.net

Spis treści

  • Niezręczna sytuacja
  • Inwazja własności prywatnej
  • Nie ma pleśni

Podróżowanie samolotem, gdy masz nadwagę, może być niezręczną sytuacją. (Obraz pochodzi z filmu dokumentalnego Latanie podczas tłuszczu)

Od tego samego momentu, kiedy osoba z nadwagą ustawia stopę w samolocie, perspektywy są podzielone. Ci, którzy siedzą, przyglądają się uważnie i wstrzymują oddech, modlą się, aby ten pasażer nie siedział obok niego.

Minusem tego wszystkiego jest to, że chociaż dzieje się to w umyśle pasażerów, odbija się to również w ich wyrazie twarzy i ciała. Nielogiczne jest myślenie, że ten, kto wchodzi do samolotu, nie zauważa całej tej niezręcznej atmosfery, która jest generowana.

Prawda jest taka, że ​​osoby z nadwagą rozwijają „nadświadomość” przestrzeni, którą zajmuje ich ciało. Nie, to nie jest supermocarstwo. Przeciętni ludzie wchodzą do miejsca i siadają automatycznie. Ale ludzie z nadwagą ciągle myślą o tym, jak mogą nie przeszkadzać innym ciałami. Ta praktyka nie jest zbyt zdrowa.

Świadectwo

Moja taktyka polega na przytuleniu się do okna i zbliżeniu do niego. Pozostaję przez cały lot i znikam. Gdyby tylko osoba siedząca obok mnie uświadomiła sobie, jak wielki wysiłek wkładam, aby jej nie przeszkadzać, czułbym się spokojniejszy. ”

Wskazuje jedną z dziewczyn, które ośmieliły się wyrazić swoje uczucialatający podczas tłuszczu. Niewątpliwie podróż samolotem z nadwagą może być niezręczną sytuacją.

Możesz być zainteresowany lekturą: syndrom imigrantów: jak uniknąć chronicznego stresu

Łatwo jest ocenić innego, gdy nie byłeś w ich butach. (Obraz pochodzi z filmu dokumentalnego Latanie podczas tłuszczu)

Samolot to mała przestrzeń pełna ludzi. Należy zauważyć, że producenci zmniejszają liczbę miejsc, aby zwiększyć liczbę osób na lot.

Każdy zdaje sobie sprawę z kosztu swojego miejsca. W konsekwencji każda osoba czuje, że przestrzeń, za którą zapłacił, należy do niego (i nie jest to całkowicie fałszywe). Od tego samego momentu, w którym inna osoba bierze część tej przestrzeni, która „należy do ciebie”, czujesz, że atakują Twoją nieruchomość.

Ludzie reagują instynktownie i bronią tego, co uważają za swoje. Ale nie możemy zaprzeczyć, że istnieją stereotypy i mamy wstępną koncepcję „być grubym”.Ludzie mogą być bardzo okrutni i mają tendencję do myślenia, że ​​WSZYSCY ludzie z nadwagą powinni akceptować nadużycia, ponieważ „ich wina” to „być takim”.

Prawda jest taka, że ​​każda osoba jest światem, każdy ma inną historię do opowiedzenia, wszyscy mamy inne zmagania. Bardzo łatwo jest wskazać strefę komfortu, nie wiedząc, bez doświadczania.

Świadectwo

„Jest stworzona kultura nie podróżuj, gdy masz nadwagęludzie myślą: nie powinieneś być w samolocie, nie pasować, nie możesz zajmować tak dużo miejsca. ” Zwróć uwagę na jednego z uczestników filmu dokumentalnego. Podaje również kilka przykładów tego, jak media podsyciły ten pomysł.

Oto kolejne świadectwo: Jakie to uczucie być otyłym pasażerem w samolocie

Wszyscy mamy różne formy, ale dzielimy to samo człowieczeństwo. (Obraz pochodzi z filmu dokumentalnego Latanie Podczas Tłuszczu).

Zawsze mówimy o korzyściach podróży. Ale niektórzy ludzie z nadwagą są zabronieni, unikaj podróży samolotem, ponieważ czują, że będą narażeni. Unikają złego traktowania osób, które chcąc lub nie chcąc zranić swoich uczuć.

Chodzi o to, aby nie wyglądać na winnego. Wiele osób marnuje czas i argumentuje, że linie lotnicze są winne, że winni są pasażerowie, że winę ponosi McDonald's, że winę ponosi rząd. Właściwie to nie ma znaczenia, były to sterylne dyskusje. Ważne jest, abyśmy indywidualnie martwili się o zwiększenie naszych poziomów tolerancji.

Musimy zaakceptować fakt, że tak jak istoty ludzkie mają różne myśli, mamy także różne formy (nie ma formy). Dlatego musimy się wzajemnie szanować. Mogą minąć lata i pokolenia, zanim będę mógł zaakceptować tę rzeczywistość. Możemy nigdy nie odnieść sukcesu. Ale myślę, że podobnie jak Stacy Bias Warto spróbować.

Jeśli chcesz usłyszeć inne referencje dotyczące podróżowania samolotem, gdy masz nadwagę, możesz zobaczyć:

Pin
Send
Share
Send
Send