Życie i podróże

4 strony internetowe, aby znaleźć bezpłatne przewodniki po innych krajach

Pin
Send
Share
Send
Send


Osobiście, kiedy idę do nowego miejsca, próbuję znajdź lokalnych przewodników. Dzięki nim unikam po prostu robienia typowego zdjęcia, a ja dostaję się do miasta, znając codzienne życie i ukrytą magię dla turystów. Na szczęście nie tylko ja szukam czegoś takiego.

Obecnie coraz częściej spotyka się strony internetowe specjalizujące się w usługach lokalnych przewodników. Podróżowanie jako lokalny daje ci możliwość poznania swojego przeznaczenia w takiej postaci, w jakiej się znajduje.

Witryny takie jak CouchSurfing lub Airbnb oferują opcje zakwaterowania w domu. Typowe i domowe jedzenie oraz możliwość poznania miasta ręką tubylca.

Nic dziwnego, że ten sposób podróżowania konkuruje z typowymi tradycyjnymi pakietami wycieczkowymi, które zabierają cię wszędzie i kupują ogólne pamiątki w sklepie na lotnisku.

Jeśli podróżujesz w bardziej osobisty sposób, interesuje cię tutaj Pokażę ci kilka sieci podróżnych, które będą bardzo przydatne.

Możesz być zainteresowany Podróżując samotnie i bezpiecznie: 5 praktycznych wskazówek do rozważenia

Spis treści

 • 1. Wynajmij przewodnik, lokalne przewodniki po niskich kosztach
 • 2. CouchSurfing
 • 3. Witaj
 • 4. Wycieczki według mieszkańców
 • Wskazówka: zawsze badaj przed podróżą

1. Wynajmij przewodnik, lokalne przewodniki po niskich kosztach

Wypożycz przewodnik Jest to niemiecka strona internetowa, która pozwala znaleźć lokalnych przewodników w różnych miastach świata. Zasadniczo jego pomysł polega na tym, że znamy cel podróży z bardziej osobistego, codziennego widoku, a nie jak chcą tego duże firmy turystyczne.

Wybierz miasto i otrzymasz przewodnik. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na Rzym, dadzą ci partnera i niezliczone opcje do wykonania. Wycieczka artystyczna i muzealna, wycieczka gastronomiczna, wycieczki muzyczne, degustacje wina, lodziarnie itp.

W przypadku niektórych wycieczek możesz wybrać język: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański lub portugalski.

Publiczne wycieczki po Rent a Guide są tańsze, od 19,00 € do 113 €. Prywatne wycieczki, takie jak „To Rome With Love” dla par, kosztują około 325 euro.

2. CouchSurfing

Obsługa CouchSurfing Jest to opcja bardziej intymna i bardziej zgodna z ideą mieszania pomieszczeń. Jest to wymiana zakwaterowania z osobami, z którymi wcześniej się nie kontaktowałeś. Tak, to brzmi niebezpiecznie, ale wierz mi, że jest całkiem bezpieczne. W 2013 r. Dotarło do 6 milionów użytkowników.

Osobiście nie korzystałem z tej usługi, ale bliscy przyjaciele mają, a ich doświadczenia są bardzo pozytywne.

Profil CouchSurfer

 • Informacje ogólne: służba prosi o Twój wiek, twój zawód, oto odpowiedzi na pytania o zakwaterowanie. Kiedy idziesz poprosić o sofę, spójrz uważnie w tej części, ponieważ zobaczysz, czy osoba często odpowiada na prośby o zakwaterowanie. Odpowiedź na prośbę nie oznacza akceptacji, tylko że odpowiedziałeś na prośbę.
 • Informacje o sofie: Tutaj zobaczysz szczegóły, w jakich warunkach oferujesz przestrzeń (łóżko, kanapa hamakowa i inne). Musisz określić, czy zamierzasz zapewnić prywatny pokój, czy też nie, a także lokalizację miejsca, czas oferowanego zakwaterowania i wszystkie ważne szczegóły.
 • Informacje o zainteresowaniach i gustach: aby ludzie, którzy mają podobne upodobania, ulepszyli użytkowanie nieruchomości w oznaczonym czasie.

Oprócz tego możesz dodawać zdjęcia, wymieniać odwiedzane miejsca lub jeśli wcześniej wykonałeś Couchsurfing, jeśli byłeś lokalnym przewodnikiem i tak dalej. Możesz również wspomnieć, jeśli mówisz więcej języków.

Couchsurfing Security

 • Odniesienia osobiste: Są to komentarze, które inni użytkownicy piszą w profilu, wyjaśniając ich doświadczenie. Mogą być pozytywne, negatywne lub neutralne. Możesz również określić stopień przyjaźni między użytkownikiem a osobą podającą odniesienie.
 • Poziomy weryfikacji: od poziomu podstawowego do weryfikacji nazwy i adresu kartą kredytową.
 • Gwarancje («poręcz»): są poświadczeniami, które inni użytkownicy dają osobom o sprawdzonym zaufaniu. (Chociaż nie można ich już przyznać, nadal można je zobaczyć w profilach osób, które je otrzymały)

Jako sugestię, jeśli znajdziesz przyjaznego gospodarza, staraj się nie spędzać 2 lub 3 dni w domu. Dzięki takiemu zakresowi trwałości nie będziesz powodować poważnych niedogodności, a także będziesz wiedzieć bardzo dobrze niemal w każdym miejscu.

Może powinieneś wiedzieć Podróżowanie bez bagażu: 3 szybkie i bezpieczne sposoby, aby to osiągnąć

3. Witaj

Witaj Jest to strona internetowa, która obsługuje ten sam motyw co CouchSurfing: zapraszaj podróżnych z całego świata do swojego domu. Jako członek możesz wyszukać inne profile z wybranego miejsca docelowego.

Możesz spojrzeć na profil innych użytkowników i wysłać im wiadomość. Nie musisz koniecznie pozostać przy jednym z nich: możesz skontaktować się z nimi, aby poprosić o pomoc w tym, co warto odwiedzić, co robić.

W tej usłudze znajdziesz nie tylko miejsce do spania, ale także lokalnych przewodników, którzy pomogą ci w podróży.

Ile kosztuje bycie członkiem BeWelcome?

Najlepszą rzeczą w BeWelcome jest to, że jest całkowicie gratis. Ta strona internetowa została utworzona non-profit, w tym bezpłatny kod i zależy od organizacji o nazwie BeVolunteer, która zachęca «Przyjaźń i lepsze zrozumienie poza granicami». Mimo to BeWelcome jest otwarta na otrzymywanie darowizn na utrzymanie funkcjonowania swojej strony internetowej.

Jeśli podróżujesz z partnerem i rodziną, możesz dołączyć do tej strony i znaleźć zakwaterowanie dla wszystkich w bezpieczny i praktyczny sposób.

W BeWelcome, podobnie jak w CouchSurfing, upewnij się, że przeczytałeś poziomy weryfikacji profilu, z którym się skontaktujesz, a także osobiste referencje. Ważne jest, aby wiedzieć, do kogo będziemy przyjmować lub kto nas otrzyma.

4. Wycieczki według mieszkańców

Podczas podróży do Chin w 2006 roku, Kanadyjczycy Paul Melhus i Dave Vincent nie dorównali ustalonym harmonogramom wycieczek po Great Wall, więc postanowili poszukać drugiej opcji. Lokalny przewodnik dał im pomysł na wynajęcie kierowcy i poznanie La Muralla na własną rękę, i tak było.

Będąc w La Muralla, spotkali przypadkowo dwie rodzime kobiety, które dały im historyczne i ciekawe fakty dotyczące tego miejsca. Ale to nie była tylko życzliwość: w końcu sprzedali im pamiątki, których nie chcieli.

Zainspirowani tym wydarzeniem Melhus i Vincent rozpoczęli projekt Wycieczki przez mieszkańców w 2008 r. Są to bezpłatni lokalni przewodnicy, którzy mogą uczyć podróżnych miast, ponieważ tylko miejscowy może to zrobić.

Ta strona internetowa, podobnie jak poprzednie, promuje wymianę kultur i gościnności bez proszenia o wiele w zamian. Niektórzy nazywają ten sposób podróżowania «turystyka emocjonalna»Ponieważ interakcja z lokalną ludnością w ramach wzajemnej współpracy, wiąże się z niekończącymi się emocjami, a to może być tym, co odróżnia ją od typowego pakietu turystycznego.

Wskazówka: zawsze badaj przed podróżą

Pomimo wielu zalet, serwisy couchsurfingowe i lokalni przewodnicy mają powtarzającą się krytykę: fakt, że jego uczestnicy nie są profesjonalnymi przewodnikami. Chociaż to prawda, nie powinno to stanowić dużego problemu dla namiętnego podróżnika.

Moim zaleceniem jest, aby za każdym razem, gdy idziesz do nowego miejsca, samodzielnie przeprowadzać wcześniejsze badania, w ten sposób możesz przeżyć lokalne doświadczenia, ale z solidnymi podstawami do interpretacji wszystkiego, co znajdziesz.

Mam nadzieję, że podobała ci się ta podróż i pamiętaj, odważ się na przygodę!

Wideo: Jakie filmy i seriale oglądać po angielsku? Po Cudzemu #90 (Czerwiec 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send