Życie i podróże

JAK ŻYĆ W BUENOS AIRES Argentyna jest obcokrajowcem [Kompletny przewodnik 2019]

Pin
Send
Share
Send
Send


Mieszkaj w Buenos AiresKażdego dnia staje się ulubioną opcją dla wielu osób podróżujących z różnych stron świata. Stolica Argentyny jest symbolem miejskości, co znajduje odzwierciedlenie w niezliczonych muzeach, salach teatralnych i galeriach sztuki.

I jest oczywiste, że każdego dnia ludzie z okolicznych krajów starają się mieszkać w Argentynie, szczególnie mieszkając w Buenos Aires. Przypadek szczególny: Wenezuelczycy (obecnie w Argentynie jest około 25 000 Wenezuelczyków). Biorąc pod uwagę sytuację w kraju, wielu z nich zdecydowało się na emigrację z Wenezueli do Argentyny w poszukiwaniu lepszych możliwości. Jeśli jesteś jednym z tych Wenezuelczyków, to jest twój przewodnik.

To miasto ma renomowane uniwersytety publiczne i prywatne uniwersytety i jest rdzeniem działalności artystycznej i intelektualnej. Mogę sobie wyobrazić, że może to być jeden z powodów, dla których chciałeś studiować i mieszkać w Buenos Aires. Ale czy wiesz, co musisz tam zamieszkać podczas nauki?

Spis treści

 • Wymagania do nauki w Argentynie
 • Publiczne i prywatne uniwersytety w Buenos Aires
 • Gospodarka i minimalne wynagrodzenie argentyńskie
 • Obudowa
 • W jakim obszarze mieszkać w Buenos Aires jako student
 • Transport
 • Jedzenie
 • Praca w Buenos Aires
 • Praca w wolontariacie: dobry sposób na rozpoczęcie

Wymagania do nauki w Argentynie

Jeśli jesteś obcokrajowcem, musisz mieć następujące dokumenty do nauki w Argentynie, dotyczy to różnych przypadków:

Przypadek 1. Studenci zagraniczni z krajów MERCOSUR

Mogą studiować jako obcokrajowcy w Argentynie wjeżdżający do kraju jako turyści, a następnie przetwarzać pobyt jako studenci przed Krajowym Departamentem Migracji w ciągu 30 dni od ich rejestracji. Dodatkowe następujące wymagania:

• Dowód rejestracji w instytucji edukacyjnej (możesz ją przetworzyć w swoim kraju narodowości lub po przyjeździe do Buenos Aires)

• Ważny i ważny paszport, dowód osobisty lub zaświadczenie o obywatelstwie wydane przez odpowiednie upoważnione przedstawicielstwo konsularne kraju pochodzenia w Republice Argentyńskiej.

• Dowód braku rejestru karnego, w którym mieszkałeś przez ostatnie trzy (3) lata, zalegalizowany lub apostillowany.

• Zaświadczenie o braku rejestru karnego w Republice Argentyńskiej wydane przez argentyńską policję federalną.

• Dowód zamieszkania w Argentynie.

• 2 kolorowe zdjęcia 4 × 4

• Zapłać odpowiedni koszt.

WAŻNE jest, aby studenci, którzy chcą zdecydować się na studia w Argentynie, przywieźli swoje licencjackie, licencjackie, techniczne itp., Należycie zalegalizowane lub apostillowane w kraju pochodzenia. Po przybyciu do kraju muszą go zalegalizować przed konsulatem argentyńskim, a następnie przed ministerstwem spraw zagranicznych i kultu. Po zakończeniu tego procesu przejdą proces walidacji, w którym ich tytuły zostaną homologowane do równoważności tytułów w Argentynie. Jest to niezbędne, ponieważ jeśli zatwierdzenie zostanie zatwierdzone, mogą wygenerować kartę, na której można zakwalifikować się do praktyki zawodowej.

Po spełnieniu tych wymagań otrzymasz tymczasową wizę studencką z opcją przedłużenia tak długo, jak długo utrzymujesz swoją karalność i status zwykłego studenta w czystości.

Przypadek 2. Studenci zagraniczni z krajów EXTRAMERCOSUR, KTÓRZY NIE WYMAGAJĄ WIZY za wejście jako turyści do Argentyny:

W tym przypadku są to te same wymagania, co w poprzednim, chyba że musisz załączyć akt urodzenia apostill lub zalegalizować w swoim kraju pochodzenia.

Wymogi emigracji do Argentyny mogą się różnić w zależności od tego, skąd pochodzą.

Dla obcokrajowców, którzy chcą wyemigrować i studiować w Argentynie, a którzy są obywatelami Ameryki Łacińskiej, muszą wziąć pod uwagę następujące wymagania:

Jeśli należysz do któregokolwiek z krajów Mercosur (Boliwia, Brazylia, Peru, Paragwaj, Urugwaj, Wenezuela, Chile, Kolumbia, Ekwador, Gujana, Surinam), możesz rozpocząć podróż w stanie turystycznym (ważna przez 3 miesiące) i raz mieć wjechał do Argentyny musi przetworzyć swoje miejsce zamieszkania jako student przed Krajową Dyrekcją ds. Migracji w ciągu 30 dni od momentu zapisania się do instytucji edukacyjnej.

Przypadek 3. Studenci zagraniczni z krajów, które wymagają wizy, aby wjechać do Argentyny jako turyści

Te same wymagania powyżej z wyjątkiem:

 • Oryginalny zalegalizowany akt urodzenia.
 • Gwarantuję, że ma on środki ekonomiczne na przetrwanie w Argentynie
 • Gwarancja, która potwierdza Twoją znajomość języka hiszpańskiego.

Publiczne i prywatne uniwersytety w Buenos Aires

Zarówno publiczne, jak i prywatne uniwersytety w Buenos Aires są różnorodne. Oto niektóre z opcji:

UBA (University of Buenos Aires)

Uniwersytet w Buenos Aires jest jednym z głównych ośrodków szkolnictwa wyższego w stolicy, które jest publiczne. Składa się z trzynastu wydziałów, wśród których są:

Architektura, projektowanie i urbanistyka
Medycyna
Psychologia
Racja
Filozofia i listy
Inżynieria

UP (Uniwersytet w Palermo)

Uniwersytet w Palermo to prywatny uniwersytet argentyński położony w dzielnicy Palermo. Ta uczelnia z ponad 14 000 tysięcy studentów różnych narodowości utrzymuje relacje z renomowanymi ośrodkami studiów wyższych na świecie jako: Yale, Harvard, Columbia, NYU między innymi. Wiele osób chce wyemigrować lub zamieszkać w Buenos Aires z powodu możliwości, jakie oferuje ten argentyński uniwersytet. UP ma osiem wydziałów:

Architektura
Nauki ekonomiczne
Graduate School of Business
Nauki społeczne
Psychologia
Racja
Projektowanie i komunikacja
Inżynieria

Ma kariery licencjackie, magisterskie, magisterskie i internetowe.

UNLP (National University of La Plata)

National University of La Plata to uniwersytet publiczny z siedzibą w mieście La Plata, to miasto położone na południowy wschód od Buenos Aires. Uniwersytet uważany jest za jeden z największych w kraju z 17 wydziałami 137 studentów, 167 absolwentów, 10 900 nauczycieli i ponad 120 000 studentów.

Niektóre wydziały możemy znaleźć:

Sztuki piękne
Nauki ekonomiczne
Stomatologia
Astronomiczne i geofizyczne
IT

Jeśli jesteś zainteresowany zamieszkaniem w Argentynie jako student i jesteś zainteresowany uniwersytetem w Buenos Aires, jak te, o których wspomniałem, oto strona internetowa z bardziej szczegółową listą zarówno publicznych, jak i prywatnych uniwersytetów.

Gospodarka i minimalne wynagrodzenie argentyńskie

Wyjazd na studia do Buenos Aires nie jest kwestią zabrania toreb i voila: ekonomia każdego miasta ma wagę w tym, że chce się do niego przenieść.

Zanim będziesz chciał mieszkać i studiować w Buenos Aires, musisz mieć jasność co do swoich finansów i kosztów utrzymania w kraju wybranym do życia. Może byłeś przyzwyczajony do życia w samotności, nie dzieląc się z nikim miejscami, często chodząc do kina i jedząc co weekend w restauracjach.

Nie mówię ci, że nie będziesz w stanie dać sobie pewnych upodobań w Buenos Aires, tylko to Na początku musisz ograniczyć niektóre gusta, aby utrzymać równowagę ekonomiczną: jest to kapitał, z drogim tempem życia. Musisz wziąć pod uwagę.

Minimalne wynagrodzenie w Argentynie zostało określone w 8 860 argentyńskich pesosach (503,28 USD) od 1 lipca i wzrośnie do 9500 (ok. 539,63 USD) 1 stycznia 2018 r., Aż w końcu pozostanie na poziomie 10 000 (539,63 USD) ok.) za lipiec 2018 r.. Jest trochę wysoki w stosunku do innych krajów Ameryki Łacińskiej, ale w mieście takim jak Buenos Aires wydatki są wysokie, więc bądź ostrożny.

Te dodatkowe wskazówki bardzo Ci pomogą: Czy zamierzasz wyemigrować? Oto 5 wskazówek, jak zarządzać pieniędzmi

Obudowa

Na początek, jeśli zamierzasz mieszkać w Buenos Aires jako student, zakres opcji jest zróżnicowany. Od hostelu lub domu studenckiego po mieszkanie - dostępnych jest wiele opcji i nie jest trudno je znaleźć. Wynajem mieszkania w Buenos Aires to kwestia umiejętności wyszukiwania i porównywania cen według stref. Miejsca z dala od obszarów turystycznych wydają się być znacznie tańsze.

Hostel lub rezydencja

Jeśli chodzi o hostel, Możesz wynająć pokój na jeden dzień lub zapłacić miesięczną opłatę.

Istnieje kilka hosteli w Buenos Aires, które oferują usługi dla studentów, z różnymi udogodnieniami. Do najczęstszych należą: bezpłatne Wi-Fi, śniadanie, kuchnia dla gości, między innymi.

Z drugiej strony, jeśli zamierzasz mieszkać w Buenos Aires Jako student istnieją rezydencje, które mogą zaoferować: pranie, śniadanie, pokoje jednoosobowe lub wspólne, gabinet i miejsce w pobliżu centrum nauki. Te rodzaje zakwaterowania są przeznaczone wyłącznie dla studentów.

Ogólnie rzecz biorąc, zasady rezydencji są znacznie bardziej rygorystyczne niż w przypadku hosteli. Oto niektóre z nich, które możesz znaleźć:

 • Nie przyjmują wizyt w pokojach.
 • W każdej chwili mogą sprawdzić swój pokój, aby sprawdzić poprawność przestrzegania zasad.
 • Zabraniają jedzenia w pokojach.
 • Inne.

Wszystko zależy więc od twoich potrzeb i pragnień.

Pokój we wspólnym mieszkaniu

Życie z właścicielem nie różni się zbytnio od mieszkania w rezydencji. Zasady różnią się w zależności od osoby, ale są pewne rzeczy, które się nie zmieniają: czystość, porządek, dyskrecja, zero skandalu (to bardzo ważne)

Działy dla cudzoziemców zwykle mają wyższe koszty, ponieważ nie mają gwarancji własności

Pokój w Buenos Aires można uzyskać od 5 500 pesos do 7 000, z wygodami wspólnej kuchni, wspólnej lub prywatnej łazienki. Z drugiej strony wspólny pokój może kosztować 2250 pesos do 3500 pesos.

Apartament sam lub dzielony

Różnica polega na tym, ile wydasz i jakiego komfortu szukasz. W ten sposób Mieszkanie w centrum może wynosić od 12 000 tysięcy pesos (681 USD).

Możliwość dzielenia mieszkania z kimś jest zawsze najlepsza, nie tylko dlatego, że oboje będą czuli się bliżej domu, ale dlatego, że będą wygodnie dzielić wydatki i być uczniem, ważne jest, aby zaoszczędzić na wszystkim, co możesz.

Jedną z rekomendacji byłoby spojrzenie na gazety. W Buenos Aires jest wiele apartamentów do wynajęcia.

Jeśli szukasz porady, aby mieszkać w innym kraju, możesz być zainteresowany Jak przenieść się do innego kraju i odnieść sukces: 5 cennych wskazówek

Oko

Polecamy listadirecto.com, platforma specjalizująca się w filtrowaniu najlepszych ofert w mieszkaniach i domach do wynajęcia. Jedną z jego zalet jest to, że jego oferty trafiają bezpośrednio na pocztę, więc możesz skontaktować się z właścicielami najpierw niż wiele osób.

Zarejestruj się i otrzymuj powiadomienia o nowych właściwościach według swoich ulubionych.

Odwiedź listadirecto.com

W jakim obszarze mieszkać w Buenos Aires jako student

Recoleta

Dzielnica Recoleta jest mieszkalna i dość poszukiwana ze względu na jej obszerną zawartość historyczną i architektoniczne. Charakteryzuje się silnym ruchem handlowym i nocnym, oprócz bibliotek, wydziałów, ośrodków kultury, muzeów.

San Telmo

Ta dzielnica reprezentuje wiele historii Buenos Aires, ponieważ jest to jedna z najstarszych dzielnic w całym mieście. Jeśli podoba Ci się fala cyganerii, ta okolica jest idealna dla Ciebie.

Ruch artystyczny i kulturalny San Telmo jest ogromny. Jego głównymi atrakcjami są plac Dorrego, Paseo de la Historieta, parafia San Pedro Telmo i Narodowe Muzeum Historyczne.

San Telmo jest częścią historycznego dziedzictwa miasta. Jeśli odwiedzasz lub mieszkasz w Buenos Aires, nie możesz przegapić tej dzielnicy.

Palermo

Jeśli szukasz powierzchni handlowej i dobrze zlokalizowanej, Palermo jest dla Ciebie.

Ta dzielnica jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej rozległych części miasta. Z drugiej strony ma dobre możliwości transportu, należy to uwzględnić, ponieważ muszą one zaoszczędzić jak najwięcej czasu.

Niektóre interesujące miejsca w Palermo to: 

 • Zoo
 • Rosedal
 • Ogród Botaniczny
 • Planetarium
 • Ogród japoński

Belgrano

Belgrano to idealne przeciwieństwo Palermo: jest ciche i przytulne. Jest uważany za jedną z najbardziej tradycyjnych dzielnic stolicy.

Z drugiej strony Belgrano znajduje się w pobliżu Chinatown i łączy się z kilkoma alejami, dzięki czemu ułatwia dostęp do innych sektorów miasta.

Transport

Jedną z moich ulubionych części podczas podróży jest poznanie dróg transportu, więc mogę wiedzieć, jak chcę i lepiej zlokalizować się w obszarach miasta.

Jak już powiedziałem w poprzednim poście, aby dobrze poznać miejsce, ideałem jest pójść jako lokalny, a jeśli w tym przypadku się poruszasz, ważne jest, aby nauczyć się każdej części miasta, aby zaoszczędzić pieniądze i czas.

Na szczęście, jeśli już zdecydowałeś się zamieszkać w Buenos Aires, masz kilka możliwości ekonomicznego transportu po mieście.

Metro

To nazwa używana przez Buenos Aires (Buonarenses) w odniesieniu do metra lub metra. Jest to szybki, ale także niebezpieczny środek transportu, należy podjąć środki ostrożności.

Kupujesz bilet przy wejściu lub korzystasz z karta idzie w górę to daje dostęp do autobusów, pociągów i metra, a najlepsze jest to, że można z niego korzystać w kraju.

Autobus

Autobusy lub tak zwane „autobusy” lub „bondi” działają 24 godziny na dobę i łączą całą stolicę. Oprócz zatrzymywania się tylko w miejscach do tego oznaczonych, miejsca te są oznaczone numerem trasy.

Uwaga: możesz płacić monetami lub kartą Idź w górę.

Rowery

W mieście znajduje się obecnie 181 km ścieżek rowerowych, co pozwala podróżować w zdrowszy sposób. Oprócz tego, że Buenos Aires ma bezpłatny serwis rowerowy, nazywa się Ecobici.

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie się znajdują, i wszystkich usług, które oferuje ten środek transportu, wejdź tutaj

Jedzenie

Poza pieczeniem, włoski wpływ na argentyńskie jedzenie ma silny i notoryczny ciężar. W Buenos Aires znajdują się setki miejsc do jedzenia milanas, pizze, makarony, wszystkie tradycyjne dania kuchni nonna.

Ale ponieważ jako student będziesz mieszkał w Buenos Aires, codzienne jedzenie w restauracjach nie jest solidną opcją z twoją kieszenią, więc dam ci kilka podstawowych wskazówek dotyczących przetrwania. Miesięczny rynek dla jednej osoby może wahać się między 2000 USD (113,0 USD) a 4000 USD (226,0 USD), oczywiście w zależności od tego, ile jesz i gdzie kupujesz.

 1. Zrób listę wszystkiego, co zużywaszZazwyczaj (warzywa, mięso, środki czystości, rzeczy osobiste), więc gdy idziesz na zakupy, sprawdzasz listę szafką i widać, że jest to naprawdę konieczne.
 2. Spakuj mięso na porcję i przechowuj je w zamrażarce, sprawią, że będą dużo wydajniejsze.
 3. Kup owoce i podziel je zamrożenie jest idealne, więc zawsze będziesz musiał zrobić naturalny sok.
 4. Jeśli chcesz zapisaćZnajdź miejsce do zamieszkania z kuchnią. Kupuj w sklepach warzywnych, chińskich magazynach i ekonomicznych sklepach sieciowych
 5. Czystość i organizacja Wszystko, co kupisz po przyjeździe z rynku, spędzisz kilka godzin, ale zaoszczędzisz czas na tydzień i dyskomfort u współlokatorów.
 6. Kup środki czyszczące i papier toaletowy w sprzedaży, produkty te nie wygasają, a więc będziesz mieć ubezpieczenie przez cały miesiąc.
 7. Zorganizuj menu na tydzień, pamiętaj, że po dwóch dniach makaron z serem cię znudzi, więc spróbuj zrobić różne potrawy.

Być może chcesz wiedzieć, jak żyć w Bogocie: jakie są koszty życia w stolicy Kolumbii

Praca w Buenos Aires

Obecnie bardzo często studiuje się i pracuje w tym samym czasie. Pozwala nam generować dochody, aby wesprzeć nasz pobyt, podczas gdy zanurzamy się w argentyńskim świecie pracy. Buenos Aires jest uważane za jedno z najlepszych miejsc do pracy w Ameryce Południowej, i nie jest mniej, biorąc pod uwagę jego rozległe terytorium, jak również jego zamożne przybycie turystów.

Nieformalne miejsca pracy w Buenos Aires

Można by pomyśleć, że podjęcie pracy w Buenos Aires może być trudne, ponieważ nie masz dyplomu uniwersyteckiego (w końcu chcesz się tam uczyć), ale tak nie jest. Oferta pracy obejmuje zarówno pracę w obszarze usług takich jak kelnerzy, kucharze, barmani, bardziej konkretni jako barista, a nawet jako sprzedawca, sekretarz i pracownik biurowy. Może chcesz natychmiast udać się do biura, jeśli chodzi o formalność, ale prawda jest taka, że ​​praca w strefie usług jako kelner i szef kuchni jest najlepiej opłacana w Buenos Aires. Tak, jak to czytasz.

Zapotrzebowanie jest bardzo wysokie, ponieważ w całym mieście jest tak wiele restauracji i barów, które są pełne cudzoziemców, którzy codziennie odwiedzają miasto. A dlaczego płatności są lepsze, oprócz popytu? po wskazówki. Większość z nich otrzymuje bezpośrednie wskazówki, jak podzielone wskazówki, które mogą pasować do minimalnego wynagrodzenia. Jeśli jest to twoja opcja, radzę zajrzeć do San Telmo, jednej z najbardziej turystycznych dzielnic Buenos Aires, lub też Puerto Madero.

Rozpoczęcie nie jest łatwe i możesz chcieć poszukać czegoś innego, co chcesz studiować, ale to dopiero początek i konieczne jest wstępne wsparcie, a po zorganizowaniu możesz poszukać czegoś bardziej zgodnego z Twoją pasją.

Jeśli nie wiesz nic na ten temat i chcesz się dowiedzieć lub zobaczyć, co możesz pracować w Buenos Aires, postępuj zgodnie z tym artykułem: Umiejętności i transakcje, które mogą ci pomóc, jeśli chcesz wyemigrować.

Pracuj jako profesjonalista w Buenos Aires

Innym przypadkiem byłoby chcieć pracować jako specjalista w Buenos Aires, co dotyczy osób, które mają wyższe wykształcenie. Istnieją trzy ważne zalecenia, aby uzyskać pracę zawodową:

 1. Naszym zdaniem jest to najważniejsze: Fakt, że jesteś zawodowcem w karierze nie oznacza, że ​​zostaniesz natychmiast zatrudniony. W Argentynie są również tacy profesjonaliści jak ty i powinieneś pamiętać, że to, co wiesz, powinno tam służyć, musi to być zawód wymagany, a nawet więcej w tym dobry. Weź to pod uwagę i zastanów się, czy jesteś profesjonalistą w Buenos Aires.
 2. Obecnie niezwykle ważne jest posiadanie dokumentacji prawnej, która wspiera twój zawód, niektórzy nawet muszą mieć kartę zawodową. Jeśli go nie posiadasz, to minimum musisz mieć należycie zalegalizowany tytuł lub apostill. Będzie to wspierać twój zawód i zwiększyć szanse na znalezienie pracy.
 3. Doświadczenie zawodowe jest kolejnym z najbardziej pożądanych mediów w każdej pracy, zarówno w kraju, jak i poza nim. Niezwykle ważne jest, abyś poparł wszystkie referencje z poprzednich prac (dane firmy, adres, numer telefonu, przepracowany czas i pieczęć prawna).

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie te wskazówki do listu, upewnij się, że dostaniesz pracę, którą chcesz, ale nie poddawaj się na początku, staraj się dać dobry wywiad, a przede wszystkim dobry wizerunek.

Jest bardzo prawdopodobne, że przegapiliśmy kilka istotnych szczegółów dotyczących tej nowej przygody życia i nauki w Buenos Aires, dlatego zachęcamy do pozostawienia wszystkich swoich wątpliwości i sugestii, aby utrzymać ten przewodnik na bieżąco. Powodzenia i sukcesu.

Praca w wolontariacie: dobry sposób na rozpoczęcie

Dotarcie do nowego kraju może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy budżet jest ograniczony, nie znasz nikogo i nie wiesz, gdzie się zatrzymać.

Obecnie jedną z najlepszych opcji, gdy stawia się pierwsze kroki w nowym kraju, jest praca w wolontariacie.Jego główną zaletą jest to, że zawsze będzie wolontariusz w zależności od pracy lub profilu zawodowego. Albo jesteś kucharzem, albo wychowawcą, zawsze znajdziesz jakąś opcję, w której możesz, w zamian za dzielenie się swoją wiedzą w pewnym rejonie, uzyskać ubezpieczone mieszkanie i żywność.

Korzyści wykraczają daleko poza to, ponieważ oprócz zapewnienia dwóch tak ważnych potrzebotwieracie drzwi, by spotykać ludzi, ich kulturę i zdobywać doświadczenie, a przede wszystkim generować wpływ społeczny, przyczyniając się do jakiejś dobrej sprawy.

Jest to dobry sposób na zapewnienie dachu i jedzenia po przyjeździe do Buenos Aires i na szczęście jest wiele ofert.

W padondenosvamos.com polecamy Worldpackers, platformę odpowiedzialną za łączenie wolontariuszy na całym świecie z niekończącymi się możliwościami dla wszystkich typów profili zawodowych. Możesz dowiedzieć się więcej o Worldpackers, klikając ten link: Worldpackers: podróżuj po świecie pracując jako wolontariusz.

Worldpackers to fantastyczna usługa, która za bardzo niewielką roczną sumę (naprawdę jest bardzo tania) otwiera drzwi tysiącom certyfikowanych wolontariuszy na całym świecie.

Jeśli chcesz, aby był jeszcze tańszy, zapamiętaj ten kod promocyjny podczas rejestracji: PADONDENOSVAMOSWP, a otrzymasz super zniżkę.

Czy nasz przewodnik był pomocny? Oceń nas 🙂

JAK ŻYĆ W BUENOS AIRES Argentyna jest obcokrajowcem [Kompletny przewodnik 2019] 4,7 (94%) 100 głosów [s]

Wideo: Argentyna, historia bankructwa - Buenos Aires 1 (Czerwiec 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send