Życie i podróże

Turystyka sportowa (aktywna): 10 miejsc do ćwiczeń

Pin
Send
Share
Send
Send


Turystyka sportowa (aktywna) silnie zaznaczyła się w ostatnich latach w światowej branży turystycznej. Dotyczy to natychmiast całej turystyki, której motywem jest uczestnictwo lub obserwowanie aktywności sportowej.

Ludzie często kojarzą słowo „turystyka” głównie z odpoczynkiem i wizytami w nowych miejscach na świecie. Jednak Turystyka aktywna oferuje możliwość poznania nowych miejsc dodanych do realizacji sportów ryzyka i sportów przygodowych.

Z drugiej strony, tego typu działania zazwyczaj nie są przeprowadzane w miastach, ale w otwartych przestrzeniach i środowiskach naturalnych. Góry, rzeki, klify to ulubione miejsca turystyki sportowej.

Możliwości są rozległe, kiedy mówimy o tej aktywności, zimie, lecie, wodzie, sportach lotniczych, lista się nie kończy. Dlatego tutaj pokazuję listę 10 miejsc, w których można spotkać i ćwiczyć wybrany sport:

Panoramiczny ze szczytu hełmu w La Pedriza w Madrycie. Autor, Jorge Picallo Alcaraz.

Spis treści

  • 1.Escalada w La Pedriza, Hiszpania
  • 2. Kajak na wyspie Kreta, Grecja
  • 3. Jazda na rowerze w Nevado de Toluca-Valle, Meksyk
  • 4. Jazda w Blue Corner, Bali-Indonezja
  • 5. Windsurfing w zatoce Lac Bay Bonaire
  • 6. Wędrówka na historycznej trasie Oregon, USA
  • 7. Surfuj w Punta Hermosa Lima, Peru
  • 8. Rapell w piwnicy Las Golondrinas, San Luis Potosí, Meksyk
  • 9. Skydiving w Santa Barbara w Kalifornii
  • 10 Nurkowanie w Wielkiej Rafie Koralowej w Australii

Być może zainteresuje Cię, jak zachować kondycję podczas podróży: wskazówki, jak to osiągnąć

1.Escalada w La Pedriza, Hiszpania

La Pedriza znajduje się w Parku Narodowym Guadarrama. Tutaj znajdują się klify od 1100 do 2029 m, co czyni je odpowiednim miejscem dla wszystkich poziomów doświadczenia. Ponadto ciekawe kształty, jakie mają szczyty, sprawiają, że jest bardzo atrakcyjny dla wspinaczy. Ma ponad tysiąc tras do różnych rodzajów wspinaczki.

2. Kajak na wyspie Kreta, Grecja

Wyspa ta oferuje 650 km krystalicznie czystej wody do wiosłowania oprócz płytkości. To miejsce jest jednym z ulubionych miejsc do aktywnej turystyki kajakowej. Południe wybrzeża jest wspaniałe ze względu na górzyste krajobrazy, różowe piaszczyste plaże i wspaniałe jaskinie do ćwiczeńspeleo lub speleo.

3. Jazda na rowerze Snowy Toluca- Valle, Meksyk

Znajduje się u podnóża Nevado de Toluca, pół godziny od D.F. w Meksyku. To miejsce oferuje 50 km do rzutu i przeważnie ma bardzo płynne zjazdy przez singletracks w lesie Krajobrazy są niesamowite, góry mieszające się z niebem i gubiące się w gęstym lesie są zrobione z filmu. Polecam zabrać ze sobą aparat, aby zrobić pokaz.

4. Jazda w Blue Corner, Bali-Indonezja

Jakby piękno tej wyspy nie wystarczyło, jej głębie nie są daleko w tyle. Blue Corner słynie ze swojego nurtu, nurkowie są dryfowani przez prąd wytwarzający uczucie „latania”. Ważne jest, aby zachować ostrożność, prąd może być bardzo silny i wskazane jest posiadanie doświadczenia jako nurek.

Możesz być zainteresowany Canaima National Park: skarb ducha przygody

5. Windsurfing w zatoce Lac Bay Bonaire

Bonaire należący do trójkąta ABC wysp karaibskich, jest uprzywilejowanym miejscem do uprawiania windsurfingu, ponieważ jest daleko od silnych prądów, co pozwala nawet dzieciom uczyć się tego sportu. Najlepszy sezon na turystykę aktywną w tym obszarze to okres od września do grudnia.

6. Piesze wycieczki w historyczna trasa Oregon, USA

Trasa ta była używana od początku XIX wieku i przez te wszystkie lata przekroczyła ją ponad 300 tysięcy podróżnych. Bez wątpienia powody, dla których je przeszedł, zmieniły się bardzo przez te wszystkie lata. Na początku było to poszukiwanie życia przez osadników, potem gorączka złota, a teraz uznanie krajobrazu przez turystykę.


7. Surfuj w Punta Hermosa Lima, Peru

Punta Hermosa jest jednym z głównych punktów surfingowych na świecie. Ponadto należy do jednej z 46 dzielnic Limy, jej plaże są znane jako „4 kilometry złota”, ponieważ na jej wybrzeżu znajduje się 12 młotów, które plasują go wśród miejsc o najlepszych falach na świecie. także w Playa Caballero możemy zaobserwować jedną z największych fal w Ameryce: «Pico Alto». Wybrzeże ma 8 plaż, a bliskość lotniska Jorge Chavez i hoteli sprawia, że ​​Punta Hermosa jest ważnym miejscem turystyki sportowej.

8. Rapell w piwnicy Las Golondrinas, San Luis Potosí, Meksyk

Jest to naturalna przepaść o długości 521 metrów, należąca do stanu Aschismón w San Luis Potosí w Meksyku. To miejsce jest zalecane tylko dla profesjonalistów rapell, ale dla fanów są mniejsze jaskinie i przepaści. Aby uprawiać turystykę sportową, polecam dobrze przygotować się z kilkoma uprzężami, kaskami i osłonami, a także śpiworami i namiotami.

9. Skydiving w Santa Barbara w Kalifornii

W Santa Barbara można nie tylko ćwiczyć skoki spadochronowe samodzielnie, ale to miejsce ma najwyższy skok tandemowy w Ameryce Północnej. Oprócz bliskości morza oferuje piękne krajobrazy do obserwacji podczas zejścia.

10 Nurkowanie w Wielkiej Rafie Koralowej w Australii

Wielka Rafa Koralowa to największa rafa na świecie, o długości 2300 km, która pozwala ją zobaczyć z kosmosu. Nie ma znaczenia, czy odwiedzasz go w sposób luksusowy czy tani, a wizualne widowisko, które oferuje to miejsce, jest piękne. Uważane za największe podwodne siedlisko, miejsce to zamieszkuje wiele gatunków morskich, które można zobaczyć podczas nurkowania tutaj.

Zadbaj o środowisko podczas uprawiania turystyki sportowej

Podczas uprawiania turystyki sportowej oraz turystyki konwencjonalnej musimy pamiętać o naszej odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Będąc w kontakcie z pełną naturą, zaatakowaliśmy siedlisko różnych gatunków zwierząt. Bądźmy pełni szacunku i świadomi, gdy lubimy zajęcia na świeżym powietrzu.

Jeśli ci się podobało, podziel się!

Wideo: MultiSport w Strzelinie (Czerwiec 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send