Życie i podróże

Wskazówki dotyczące samotnego życia w Dublinie: krótki przewodnik

Pin
Send
Share
Send
Send


W ostatnich latach życie w Dublinie stało się wyborem wielu. Stolica Irlandii ma je ne sais quoi to przyciąga ludzi i ma konkretne powody, aby być takim wybranym miejscem docelowym.

Praca, standard życia, nauka i nauka angielskiego. Z drugiej strony są tacy, którzy po prostu chcą doświadczyć magii, która jest oddychana w Dublinie.

Osobiście od lat fascynuje mnie jego kultura, jego krajobrazy oraz piękne i kolorowe georgiańskie domy.

Przybyliście tutaj i muszę założyć, że już zdecydowaliście się mieszkać samotnie w Dublinie. Dlatego powiem wam kilka doświadczeń, aby wasz pobyt na szmaragdowej wyspie był więcej niż przyjemny.

Spis treści

 • 1. Badanie w Dublinie
 • 2. Praca w Dublinie
 • 3. Gdzie mieszkać
 • 4. Koszt żywności
 • 5. Czy mogę wyjść?
 • 6.Live tylko w Dublinie

1. Badanie w Dublinie

Aby żyć samotnie w Dublinie w programie nauczania, konieczne jest zorganizowanie swoich finansów. Dowiedz się, ile potrzebujesz i ile masz pieniędzy.

Jak mówiliśmy wcześniej, stolice są zazwyczaj drogie, a Dublin nie jest wyjątkiem.

Może zainteresuje Cię przewodnik: jak mieszkać w Buenos Aires jako student

Zalecili, aby co najmniej 5000 euro rozpocząć naukę. Byłoby to przez pierwsze miesiące, a jeśli nie mówisz po angielsku, zapłać za kursy.

Ponadto konieczne jest, abyś rozwiązał następujące punkty

 • Kursy języka angielskiego wahają się od 2900 € do 8500 €.
 • Rząd Irlandii żąda co najmniej 1 tygodnia zakwaterowania, aby mieć wizę studencką.
 • Ważne jest, aby mieć 3000 euro przy wjeździe do Irlandii (odnosi się to do wszystkich). Rząd prosi cię, abyś wiedział, że masz jak zostać w kraju.
 • Po przyjeździe zaleca się pobyt w hostelu. Jest ekonomiczny, a koszty wynoszą około 100 euro tygodniowo. Tam możesz spokojnie szukać pokoju na kolejne tygodnie lub miesiące.
 • Jeśli zamierzasz mieszkać w domu przyjaciela, potrzebujesz zaproszenia podpisanego przez osobę, która jest właścicielem domu.

Z drugiej strony mówię wam, że Dublin ma wiele różnych uniwersytetów. Jeśli twoje plany mają wyższy stopień, oto kilka opcji:

Dublin City Univertsity (techniczne-publiczne)
Instytut Sztuki, Projektowania i Technologii Dún Laoghaire (sztuka publiczna)
Froebel College of Education (pedagogical-public)
Trinity College Dublin

W przypadku kursów języka angielskiego są szkoły:

Grafton College (ogólny kurs angielskiego) 2625 €
IBAT College Dublin - 675 € - 3720 €

2. Praca w Dublinie

Irlandia ma wiele różnych międzynarodowych korporacji z siedzibą w kraju, ponieważ podatki są tańsze niż w pozostałej części Europy.

Jeśli masz doświadczenie w dziedzinie informatyki, może to być pomocne, ponieważ firmy takie jak Google, Microsoft, Apple i Dell mają siedzibę na wyspie. Ale my też nie idziemy naprzód, są tu setki ludzi, którzy opuszczają swoje programy nauczania, dlatego ważne jest, aby mieć inne opcje pracy.

Z drugiej strony Czy możesz pracować w Dublinie bez znajomości języka angielskiego? Nadal istnieje kilka opcji zatrudnienia, ale ważne jest, aby zmienić strukturę podsumowania programu nauczania. Pomimo dużego doświadczenia, posiadania tytułów i wyróżnień, jeśli nie pracujesz w języku angielskim, najprawdopodobniej nie pomogą ci zbytnio.

Ale nie martw się, Możesz szukać w: pubach, barach, restauracjach, hotelach, sklepach. Pamiętaj tylko, że możliwości nauki języka angielskiego są szerokie iz różnymi kosztami, więc nie powinieneś przegapić tej opcji.

3. Gdzie mieszkać

Budżet, budżet. Jak już mówiłem, wszystko zależy od tego, ile pieniędzy trzeba wydać. W Dublinie, choć oferty są szerokie, popyt jest większy ze względu na stały napływ ludzi, którzy odwiedzają wyspę każdego roku.

Miasto jest podzielone na dwie strony przez rzekę Liffey, północ jest oznaczona liczbami nieparzystymi, a południe liczbami parzystymi.

Północ od lat kojarzy się z biedną klasą, a od południa z klasą wyższą. Dziś życie po obu stronach jest możliwe i oba mają dobre tereny do życia. i złe rzeczy, dlaczego tam nie mieszkać.

W pobliżu północnego brzegu rzeki Liffey znajduje się Dublin 1 i na południowym brzegu, Dublin 2. Ponieważ rozciągają się dalej na północ lub południe, liczba ta będzie rosła.

Jeśli zamierzasz mieszkać samotnie w Dublinie, dzielnica 3 pozostaje przyjemnym i spokojnym miejscem do życia.

Rathmines, położone 3 km od centrum miasta, jest również dobrą alternatywą. Znajdź pokój tutaj jest doskonały, ponieważ masz bardzo blisko do usługi LUAS, tramwaj w Dublinie.

Polecam szukać Mieszkając w Dublinie 1, znajduje się na północ od miasta i bardzo blisko O'Connell Street, głównej alei miasta. Ta dzielnica ma dobre ceny wynajmu i pobliskie miejsca rozrywki.

O'Connell Street, fot. Paul O'Connell.

Jeśli myślisz o przeprowadzce do innej europejskiej stolicy, radzę kliknąć tutaj Jak mieszkać w Madrycie z minimalną pensją i nie być biednym w próbie Aby mieć inną opcję.

4. Koszt żywności

Postaraj się kupować co tydzień, ta rada nie dotyczy tylko Dublina (jest praktyczna dla każdego miasta na świecie). Spróbuj kupić w Aldi, Lidl i Tesco, są to najtańsze supermarkety w Dublinie. Zwykle wydaje się około 120 euro na jedzenie.

Ten ostatni ma najlepsze opcje i oferuje cotygodniowe oferty, które pomogą Ci uniknąć ruiny. Ponadto, jeśli chcesz kupić owoce i warzywa na Moore Street obok Henry Street, istnieje bardzo dobry targ uliczny.

Jeśli chodzi o rzeczy w domu, Dealz i Eurogiant  dość tani Wyższe ceny można jednak znaleźć tutaj niż gdzie indziej, więc polecam wydać inne materiały i porównać ceny.

Spróbuj zmierzyć się z rzeczami w domu, kup to, co jest naprawdę potrzebne. Jeśli zamierzasz mieszkać samotnie w Dublinie, nie musisz kupować ośmiodaniowej zastawy stołowej.

5. Czy mogę wyjść?

Oczywiście! Są miejsca, które mają promocje, abyś mógł dotrzeć do swoich pieniędzy. Mieszkając samotnie w Dublinie, masz możliwość zaplanowania swoich wydatków w wolnym czasie.

Ponieważ miasto jest małe, możesz chodzić wszędzie, co jest punktem na Twoją korzyść, a ponieważ jesteś nowy w mieście, wszystko będzie dla ciebie zaskakujące.

Istnieją ciekawe wycieczki po Dublinie, wizyta wIrlandzka Galeria Narodowa i Irlandzkie Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest bezpłatny, a także Narodowe Muzeum Historii

Na Grafton Street można znaleźć śpiewaków ulicznych, w których znani artyści zaczęli swoje kroki w muzyce. Z drugiej strony, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze pijąc piwo w Dublinie, w środy w Howl at the Moon mają wszystkie drinki o 2,5€.

W ogrodzie Dicey's możesz cieszyć się w każdy wtorek: pintami, łódkami z piwem, frytkami i hamburgerami za jedyne2'50€.

6.Live tylko w Dublinie

Jak widzieliście, jest to więcej niż możliwe, ponieważ wszystkie przeprowadzki wymagają organizacji i wiedzy. Mówię, że wiedza, ponieważ tak bardzo podkreślam budżet, jeśli nie wiesz, gdzie kupować, gdzie najmu najprawdopodobniej wydajesz niepotrzebnie dużo pieniędzy.

Mam nadzieję, że wszystkie te informacje były użyteczne dla twojej podróży. Pamiętaj, odważ się przeżyć przygodę w pubie, kuflach i poetach!

Pin
Send
Share
Send
Send