Życie i podróże

7 krajów, do których możesz podróżować za mniej niż 25 USD dziennie [2019]

Pin
Send
Share
Send
Send


Wiele osób uważa, że ​​podróżowanie może być kosztownei chociaż może to być prawdą, jeśli czekasz na hotele pięciogwiazdkowe i luksusowe rejsy, to na ogół jest to błąd. Na całym świecie istnieją kraje, które dzięki niskim kosztom utrzymania i (w niektórych przypadkach) do silnego dolara amerykańskiego, możliwe jest poruszanie się z bardzo niskim budżetem.

Podróżuj tanio Nie jest dla wszystkich i zazwyczaj oznacza poświęcenie, ale wybór odpowiedniego miejsca do odwiedzenia jest już połową bitwy. Oto siedem krajów, w których możesz podróżować za 25 USD lub mniej dziennie.

O ile nie wskazano inaczej, wszystkie podane liczby są podane w numbeo.com, największej bazie danych miast i krajów na całym świecie.

Możesz być zainteresowany: 90 dolarów to wszystko, czego potrzebujesz, aby zostać milionerem w tych krajach

Spis treści

  • Tajlandia
  • Boliwia
  • Chiny
  • Meksyk
  • Ukraina
  • Indie
  • Egipt

Tajlandia To oryginalny raj dla turystów. Mieszanka wspaniałych tropikalnych wysp, tętniących życiem miast, pysznego jedzenia i tętniących życiem klubów nocnych spowodowała, że ​​jego popularność eksplodowała w ostatnich dekadach. Pomimo tak dużego wzrostu liczby odwiedzających ceny Tajlandii pozostały bardzo niskie. i pozostaje jednym z najtańszych krajów do odwiedzenia w całej Azji Południowo-Wschodniej.

Pokoje w hostelu są dostępne tylko za 2 USD za noc. Niektóre prywatne pokoje dwuosobowe mogą wynosić około 7 USD za noc. Kosztować będzie posiłek w taniej restauracji $ 1.77, a kufel domowego piwa kosztuje prawie tyle samo.


Porady, aby zaoszczędzić pieniądze: Skorzystaj z niesamowitego jedzenia ulicznego w Tajlandii. Słynie z tego, że jest jednym z najlepszych street foodów na świecie i jest jednym z najtańszych niektóre posiłki, które kosztują tylko 1 $.

Możesz być zainteresowany: Podróż do Tajlandii jako para: 5 miejsc do spotkania + 5 wskazówek

Czasami Boliwia jest skreślona z listy miejsc docelowych odwiedzanych przez podróżnych podróżujących do Ameryki Południowej, do krajów takich jak Brazylia, Argentyna, Chile i Peru. To prawdziwy wstyd, ponieważ ten zróżnicowany kraj dzieli z nimi jedne z najbardziej imponujących krajobrazów kontynentu, dostępnych po znacznie niższej cenie. Odcinki Andów, amazońskich lasów deszczowych i jeziora Titicaca znajdują się w jego granicach, a także klejnot koronny, Salar de Uyuni, największe mieszkanie soli na świecie.

Pokoje w hostelu mogą kosztować tylko 6 USD za noc. Kosztować będzie posiłek w taniej restauracji $ 3.50, a kufel domowego piwa może wynosić około 2 $.

Najważniejsza wskazówka, aby zaoszczędzić pieniądze: Zjedz obiad na lokalnych targach, gdzie dostępne są dania dwudaniowe po bardzo niskich cenach.

Chiny To kraj ogromnych kontrastów. Starożytna historia spotyka się z awangardową nowoczesnością; „Małe” miasta zamieszkują miliony mieszkańców; a krajobrazy sięgają od suchych pustyń po lodowe „lodowe miasto” Harbina. Ze względu na duży rozmiar i populację ponad 1,3 miliarda ludzi To fascynujący kraj, który ma wiele do odkrycia i to może być przytłaczające.

Pokój hotelowy może kosztować średnio 3 USD za noc. Kosztować będzie posiłek w taniej restauracji $2.95i piwo tylko 89 centów. W supermarketach można kupić półlitrowe piwa, które można następnie zabrać do restauracji i tam mieć. Nawet kelnerzy będą przechowywać go w lodówce bez żadnych kosztów.


Wskazówka: Unikaj dużych miast i zmierzaj do mniejszych i okolicznych. W dużych miastach koszty mogą znacznie wzrosnąć.

Dla wielu usłysz słowo «Meksyk»Przywołuje obrazy wysadzanych palmami plaż i dużych nadmorskich kurortów, które zadowolą turystów szukających słońca. Podczas gdy ta strona Meksyku istnieje, w tym kraju jest dużo więcej do zobaczenia, od bogatej historii po niebiańską kuchnię (ta ostatnia została wpisana na listę UNESCO jako niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości). Istnieje również zaskakująca ilość dzikiej przyrody, na którą nie zasługuje: czarne niedźwiedzie, flamingi, krokodyle i szeroka gama życia morskiego.

Pokoje hotelowe są dostępne tylko 50 centów za noc. Kosztować będzie posiłek w taniej restauracji $5, a meksykańskie piwo może kosztować 2 $.

Porady, aby zaoszczędzić pieniądze: Unikaj popularnych obszarów przybrzeżnych, które są droższe. Idź w głąb lądu do miast takich jak Guanajuato i Valladolid.

Jest jeden z najmniej odwiedzanych krajów w Europie Pomimo, że jest drugim co do wielkości, Ukraina może być trudnym miejscem do podróży. Język angielski nie jest powszechnie używany, a alfabet cyrylicy oznacza, że ​​nie można wyodrębnić żadnego znaczenia z języka pisanego.

Ważne jest również, aby pamiętać, że Ukraina ma niestabilną historię najnowszą, a części miasta wciąż są poza zasięgiem odwiedzających ze względu na trwające spory polityczne z sąsiednią Rosją. Jednak przy odrobinie wysiłku odkryjesz uroczy kraj, który przelewa tradycję i ciepło.


Pokoje hotelowe są dostępne tylko 3 USD za noc. Kosztować będzie posiłek w taniej restauracji $4, a ukraińskie piwo może kosztować zaledwie 80 centów.

Porady, aby zaoszczędzić pieniądze: korzystaj z nocnych pociągów na dalekie podróże. Są tanie i oszczędzą ci nocleg.

Duchowość, przyroda, chaos, kolor i emocje zderzają się w tym ogromnym, a czasem niepokojącym kraju. Wszystkie twoje zmysły będą zaangażowane w podróż przez Indie, starając się zrozumieć, że to naprawdę kraj, jak żaden inny. Chociaż czasami może to być przytłaczające, wieś jest tak spokojna i spokojna jak wielkie burzliwe miasta.


Pokój hotelowy może kosztować tylko 2 USD za noc. Kosztować będzie posiłek w taniej restauracji $ 2.33, i narodowe piwo za jedyne 1,55 $.

Porady, aby zaoszczędzić pieniądze: Zawsze targuj się o wszystko. Podana cena pierwotna prawdopodobnie będzie bardzo zawyżona, ale nie powinna to być cena, którą płacisz.

Maroko jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz odwiedzić Indie. Poza tym, że jest niezwykle atrakcyjny, jest bardzo ekonomiczny.

Egipt słynie z bycia domem wielkich piramidy w Gizie. Zostały one zbudowane uwiecznić faraonów, którzy panowali ponad 5000 lat temu. Mówi się, że jest to miejsce narodzin zachodniej cywilizacji. Dlatego jest to idealne miejsce dla miłośników historii i nieustraszonych odkrywców. Bycie na granicy między Afryką Północną a Bliskim Wschodem daje krajowi wyjątkową i niezwykłą mieszankę dwóch bardzo różnorodnych kultur.

Pokoje są dostępne tylko za 2,21 USD za noc. Posiłek w taniej restauracji kosztuje 3 dolary, a piwo 1,19 dolara. Możesz jeść falafel, chleb i frytki za jedyne 50 centów.

Możesz być zainteresowany: Wygraj 21 000 € za samo mieszkanie w tym szwajcarskim mieście

Co myślisz o naszych informacjach? Zostaw nam swoje uwagi 🙂

7 krajów, do których możesz podróżować za mniej niż 25 USD dziennie [2019] 4,9 (98,71%) 93 głosy [s]

Pin
Send
Share
Send
Send