Życie i podróże

Podróż do Tajlandii jako para: 5 miejsc do spotkania + 5 wskazówek

Pin
Send
Share
Send
Send


Podróż do Tajlandii jako para Jest to najlepszy sposób na odkrycie, kim są jako związek. Ponadto jego niebiańskie plaże zapewniają niezbędne środowisko, jeśli związek potrzebuje trochę powietrza i spokoju.

Ale pamiętajcie też, że będą razem 24 godziny na dobę, a ponieważ nie żyje tylko miłość, mogą pojawić się pewne tarcia, pewne różnice zdań. Zalecam cierpliwość i spokój w każdej sytuacji

W każdym razie, jeśli zdecydowałeś się podróżować do Tajlandii jako para, To 5 miejsc, które niewątpliwie oznaczą przed i po wakacjach.

Spis treści

  • Koh Phi Phi
  • Koh Chang: Wyspa Słoni
  • Grand Palace of Bangkok
  • Plaża Patong
  • Park Narodowy Erawan
  • 5 wskazówek dotyczących podróży do Tajlandii jako para
  • Będą w raju

To miejsce jest niesamowite, biały kolor piasku, przezroczystość wody, kształt wysp. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest plaża Maya Bay. Stało się to sławne dzięki nagraniu z 2000 roku filmu „Plaża” z Leonardo Di Caprio.

Aby się tam dostać, możesz wziąć prom i zostań kilka dni lub po prostu odwiedź plażę, biorąc małą łódkę, z której je zabierasz Phuket do May bay.

Prom opuszcza super tanie 300 kąpiel na osobę (9,00 $), a łodzie zabierają około 45 minut, ale kosztują 1500 łazienek (45,00 $).

Jego nazwa pochodzi od płaskorzeźb wyspy, które tworzą sylwetkę słonia. Ta wyspa Jest jednym z największych w Tajlandii, ale nie najbardziej znany. Jednak jest to doskonałe miejsce dla turystów, grupy rodzinne i pary, które chcą mieć więcej zajęć niż plaża.

Oto 2 dobre opcje Lonely Beach z otoczeniem z plecakiem i Biała piaszczysta plaża Trochę bardziej znajomy. Z drugiej strony, White Sand Beach ma szeroką gamę hoteli, restauracji i kurortów.

Polecam idź między listopadem a kwietniem. Daty te są zwykle suche, choć deszcz jest nieprzewidywalny w każdym miejscu.

Możesz wiedzieć: Spakuj się jako ekspert: opanuj tę sztukę w 7 krokach

Widok zewnętrzny Grand Palace, Tajlandia.

Jego budowa rozpoczęła się w roku 1792 i obejmuje szereg budynków, które służyły jako rezydencja królewska aż do XX wieku. To miejsce wydaje się nierealne, wysokie złote wieże stoją imponująco ponad niebem. Luksus jest wszędzie, kamienie szlachetne, złoto, dzieła sztuki to tylko niektóre z rzeczy, które zobaczysz tutaj.

Ważne jest, aby pamiętać, że wejście do pałacu w szortach i koszulach bez rękawów jest zabronione. Na szczęście, jeśli jest już za późno i znajdą nieodpowiednią odzież, w pałacu mają do dyspozycji wolny molt.

Wewnętrzna kolumna Wielkiego Pałacu, pokryta kamieniami szlachetnymi i złotem.

Jeśli pójdą podróż do Tajlandii jako para, Patong Beach oferuje wiele opcji, aby spędzić najlepsze wakacje swojego życia. Patong jest idealny do opalania, jazdy na nartach wodnych, kajakarstwa, a nawet paralotniarstwa. W nocy można zanurzyć się w burzliwym chaosie nocnego życia: barach nocnych klubów, klubach nocnych, restauracjach.

Możesz być zainteresowany: 10 niezbędnych przedmiotów podczas podróży

Park Narodowy Erawan

Ten park słynie z wodospadu Erawan. Nazwa odnosi się do trzygłowego słonia mitologicznego który jeździ królem bogów, Indra. Mówi się, że ten słoń tka chmury i szuka wody w podziemnym świecie, a następnie spryskuje ją na niebie.

Aby dostać się do parku narodowego z miasta Kanchanaburi, wystarczy wziąć żółty autobus, który mówi „Erawan” dużymi literami. Podróż trwa około półtorej godziny i kosztuje 50 ścieżek (1,51 USD).

W parku znajdziesz 7 poziomów wodospadów, na wyższych poziomach są najbardziej krystaliczne wody i są piękniejsze. Jeśli zdecydują się na wspinaczkę, mogą uprawiać turystykę sportową.

Spacer na wyższe poziomy to temat. Muszą dużo chodzić i dużo się pocić, ale warto. Miejsce jest bardzo ciche, idealne na relaks i podziwianie krajobrazów.

Ten park ma coś bardzo interesującego i osobiście bardzo mi się podoba: Nie mogą wejść z jedzeniem lub napojami, dlaczego? dobrze, żeby nie karmili zwierząt, a po drugie, aby nie zanieczyścić. Od drugiego poziomu, muszą zapłacić podatek 20baths (0,60 $), jeśli chcą przekazać butelkę wodyPonadto wierne zobowiązanie do zwrotu.

Szczepienia

Należy rozważyć szczepionki, pamiętaj, że Tajlandia ma klimat tropikalny. Mimo że kraj ich nie wymaga, ważne jest, aby uniknąć nieoczekiwanej chwili ostatniej podróży do Tajlandii jako para, sama lub w grupie.

Bezpieczeństwo

Czy podróż do Tajlandii jest bezpieczna? Ilekroć myślę o tym pięknym miejscu, nie mogę powstrzymać się od zadawania sobie tego pytania. Być może widzieliśmy za dużo Bridget Jones lub Prisoner Abroad, ale prawdą jest, że trochę się boi.

Jednak okoliczności, w których ludzie trafiają do więzienia, są prawie zawsze takie same: handel narkotykami. Więc jeśli nie chcesz zakończyć swojego życia w Bangkok Hilton (potoczny eufemizm, by odnieść się do więzienia w Bangkoku), Nie angażuj się w nic nielegalnego ani nie noś sobie paczki lub dziwnej walizki. W ten sposób wszystko będzie dobrze. Ponadto, jeśli nosisz drona, zastanów się najpierw, czy nie poprosić władze o pozwolenie. Z tymi urządzeniami jest coś delikatnego.

Budżet

Jeśli podróżujesz do Tajlandii jako para, bardzo ważne jest, aby mieć jasność co do budżetu. Jest to klucz do Twojej podróży, oblicz koszt hotelu, wyżywienia, transportu i ile możesz wydać. Pozwoli to uniknąć nieporozumień między dwoma i niewygodnymi sytuacjami.

Indywidualne działania

Jeśli zamierzają spędzić kilka dni w Tajlandii. Korzystne jest zaplanowanie poszczególnych zajęć, aby się nie nudzić i być w stanie sprostać oczekiwaniom obu stron. Być może twój partner chce zrobić coś, czego ty nie robisz, a ze względu na presję, że razem spędzają wakacje, czujesz się zobowiązany to zrobić.

W razie wypadku

Jeśli niestety któryś z was zachoruje, tajski system sanitarny jest dość wydajny. Mogą udać się do publicznego lub prywatnego szpitala. Z drugiej strony, niektóre ubezpieczenia nie obejmują ubezpieczenia na wypadek wypadku w innym kraju, dlatego zalecam wykupienie ubezpieczenia podróżnego przed wyjazdem z kraju ojczystego.

Na koniec mówię ci, żebyś wykorzystał ten czas sam na odpoczynek. Pamiętaj, dlaczego są razem i bardziej niż cokolwiek innego, skorzystaj z podróży i ciesz się innymi. Nie każdego dnia masz okazję być w raju takim jak Tajlandia z osobą, którą kochasz.

Czy znasz już Tajlandię? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.

Możesz być zainteresowany: Ile pieniędzy potrzeba na podróż do Tajlandii jako turysta

Pin
Send
Share
Send
Send